Domovská stránka » Kariéra ve STEM » SOLSOL: FÉROVÝ LÍDR V ČESKÉ SOLÁRNÍ ENERGETICE
ADVERTORIAL

Společnost SOLSOL je lídrem české solární energetiky. Klade důraz na péči o prostředí, ve kterém žijeme, a pomáhá budovat ohleduplnější svět a vytvářet udržitelnější společnost s ohledem na příští generace. Jaká je práce v SOLSOL?

RENATA HOŘÁKOVÁ

HR manažerka

Jako HR manažerka máte firemní kulturu SOLSOL takříkajíc z první ruky. Můžete nám ji přiblížit?

SOLSOL v posledních dvou letech zažil velmi dynamický růst napříč všemi oblastmi. Takové změny jdou vždy ruku v ruce i s formováním již vytvořené firemní kultury. Naše výsledky stojí na spolupráci a týmové hře. Otevřené a inspirativní prostředí je pro nás samozřejmostí.

Nabízíte řadu pracovních příležitostí pro studenty, absolventy i seniorní zkušené zaměstnance. Jakým způsobem probíhá začlenění nových kolegů do kolektivu?

Nejen mojí snahou je, aby si kandidáti i budoucí zaměstnanci z náborového a následně onboardingového/adaptačního procesu odnášeli příjemný zážitek. Vytváříme prostředí, které není pro nováčky stresující. Nepotrpíme si na přílišnou formálnost a snažíme se nebrat se příliš vážně. Přesto u nás najdete špičkové odborníky, kteří vždy garantují profesionální přístup. Takto přistupujeme i k novým kolegům a kolegyním. Jsme přátelští, neformální a civilní. Na nic si nehrajeme.

Jak přesně se u vás může čerstvý absolvent ucházet o práci a jaké pozice máte pro mladé talenty otevřené?

Pozice vždy aktualizujeme na naší karierní stránce webu SOLSOL. Tyto stránky slouží především jako informativní kanál, aktivní hiringový proces probíhá přes známé pracovní inzertní portály, sociální síť LinkedIn nebo i pracovní portály a vývěsky vysokých škol. Vítáme a dokážeme ocenit i spolupráci, která se rozvine na základě získaných referencí a doporučení.

SOLSOL roste obrovskou rychlostí a stává se velmi perspektivním zaměstnavatelem. Jaké jsou vaše vize do budoucna?

Kromě ČR dodáváme fotovoltaiku i do dalších evropských zemí. Obohacujeme naše portfolio o konstrukční systémy a rozvaděče. Zásadně rozšiřujeme kanceláře a skladové prostory. V současnosti žijeme vývojem vlastního smart-grid řešení, díky kterému budou majitelé námi dodaných solárních elektráren a baterií vydělávat na systematickém řízení jejich výrobních a úložných kapacit.

Hledáte nové zaměstnání? Zkuste to TADY

Co dělá SOLSOL pro spokojenost svých zaměstnanců?

Jsme féroví a držíme slovo. Rádi spolu trávíme čas i mimo kancelář, často pořádáme různé firemní akce a teambuildingy a nezapomínáme podpořit zaměstnance v osobním rozvoji. Skvěle si rozumíme nejen v týmu, ale také s elektromobilitou. Věřím, že přímým důkazem spokojenosti naší SOLSOL rodiny je téměř nulová fluktuace, a to i po jedenácti letech fungování firmy.

Jaký potenciál vidíte v mladé generaci?

Mladá generace přináší do pracovního prostředí mnoho pozitivního. Neoddiskutovatelná je jejich technologická gramotnost. Tito lidé vyrůstají v době digitálního světa, jsou schopni se velmi rychle adaptovat na nové technologie, a být tak motivací a inspirací pro své okolí. Dále se jedná o flexibilitu a otevřenost změnám, nadšení a energii nebo tendenci přicházet s novými nápady a inovacemi.

Další článek