Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra ve STEM » ,,TO BYLO, DNES UŽ JE TO NAŠTĚSTÍ JINÉ.“ EVA TĚLECKÁ O PRÁCI ŽEN NA TECHNICKÉ POZICI
ADVERTORIAL

V rozhovoru jsme vyzpovídali výkonnou ředitelku pro kybernetickou bezpečnost pro region EMEA Evu Těleckou. Zeptali jsme se, jaké to je pracovat ve firmě s výjimečně diverzní zaměstnaneckou strukturou a mimo jiné také na to, jak dnes vypadá rovnoprávnost mužů a žen v profesní sféře.

EVA TĚLECKÁ

Executive Director & Business Information Risk Officer for EMEA region

Statistiky naznačují, že vaše pozice je spíše pro muže. Jak se vám podařilo vypracovat se tak vysoko, navíc v technickém oboru?

Já jsem technický obor studovala, konkrétně chemii na přírodovědecké fakultě. Pak se na trhu objevila společnost Český mobil a já studia zanechala. Impulsem asi bylo nadšení pracovat. Exkurze technického oddělení ve firmě mě velmi nadchla a já věděla, že touto cestou se chci vydat. Všechno jsem se naučila sama. Studovala jsem po večerech a učila se od seniorních kolegů do té doby, než jsem se stala jedním z nich. Začala jsem dokonce se studiem inženýrství na ČVUT. Sama tedy můžu říct, že všechno je o píli a o tom, že člověk tu práci chce dělat. Ano, jako žena jsem zpočátku cítila, že jsem při své práci byla více kritizována než muži. Dnes už je to naštěstí jiné a příležitosti jsou rovné pro všechny.

Jste student nebo absolvent? Prozkoumejte pracovní místa v MSD

Co na své práci milujete a čím si vás MSD získala?

Je to hlavně spojení s tou chemií, respektive propojení chemie, pomoci lidem a IT. Zaujala mne také globálnost organizace. Člověk se může do lecčeho zapojit, pomáhat ostatním týmům a realizovat se tak ve všech oblastech. A ten diverzní tým? Máme u nás lidi více než 90 národností, různého věku, zkušeností, a to je, myslím, to, co tu práci dělá zajímavou.

Jak vypadá život v MSD?

Nakousla jste firemní kulturu. Co byste k tomu ještě dodala?

Naše společnost je otevřená. Lidé se mohou vyjádřit k tomu, co se jim líbí, co naopak ne a oddělení managementu jim naslouchá. Nefunguje tady ani žádná přehnaná hierarchie. Každý se může bavit s každým a na demokracii je kladen velký důraz.

Přečtěte si, proč naši stážisté rádi pracují pro MSD

Pro studenty a absolventy jsou u vás dveře otevřené. Jak s nimi pracujete?

Spolupracujeme nejen s vysokými školami, ale i organizacemi, například s Czechitas, a nově i se školami středními. Je pro nás důležitý přístup mladých talentů k inovacím a k práci obecně. Partnerství navazujeme skutečně mnoho a věříme, že právě to je naše silná stránka.

Diverzita a inkluze je jednou z hlavních strategií MSD. Jak to vypadá v praxi?

Diverzita a inkluze je u nás zastoupena opravdu široce. Především se jedná o strukturu EBRGs neboli Employee Business Resource Groups, které se o diverzitu a inkluzi napříč společností starají. Najdete u nás skupiny podporující ženy, všechny věkové skupiny, lidi s různým typem postižení či kolegy a kolegyně různých kultur a národností. 50 % lidí v našem centru jsou cizinci a my chceme, aby se u nás cítili jako doma.

A málem bych zapomněla na skupinu pro LGBTQ+ komunitu. Letošní Prague Pride jsme si nenechali ujít a jsme na to patřičně pyšní. Čili shrnula bych naše poslání asi takto – usilujeme o to, aby u nás každý sám sebou.

Next article