Skip to main content
Domovská stránka » Poznáváme Česko » KRÁSY ČESKA NA JEDNOM MÍSTĚ
Poznáváme Česko

KRÁSY ČESKA NA JEDNOM MÍSTĚ

Kaple sv. Floriána a Panny Marie Einsiedelnské, město Ostrov; zdroj: Adobe Stock

Česká republika disponuje nádhernou přírodou, ale i spoustou kulturních či historických památek. Svou rozmanitostí tak předčí mnohé zahraniční destinace. Právě proto vznikl profil Úžasné Česko. Jeho tvůrci zde sdílí tipy a informace o zajímavých místech pro každého, kdo chce tuto krásu objevovat.

Ilona Ožvaldová

COO Úžasné Česko

To je zapeklitá otázka. Někdy se vydáme na místo, o kterém slyšíme od našich známých, ale většinou se snažíme objevovat nové lokace sami. Česko je malá zemička, je tedy těžké objevovat neobjevené, ale stále se najdou kouzelná místa, na něž člověk narazí úplnou náhodou. Častokrát se vydáme do daného kraje na průzkum a cestou zastavujeme na místech, která nás zaujmou. Kolikrát jsme si doma naplánovali konkrétní výlet, ale v průběhu trasy jsme narazili na úplně něco jiného, a díky tomu jsme do vytyčeného cíle už vůbec nedojeli. Nicméně to je úděl nás dobrodruhů. Pokud jste nadšenci do cestování stejně jako my, sledujte náš profil Úžasné Česko 🇨🇿 (@uzasnecesko), který je plný výletů a přírodních i historických krás.

krásy česka
Sirotčí hrádek, Klentnice; zdroj: Adobe Stock

Jsme velcí romantici a milovníci přírody. Cestou se proto rádi zastavujeme a nacházíme skrytá místa. Častokrát naši pozornost upoutají pro někoho obyčejná skaliska, nevšední výhled nebo třeba polorozpadlý dům, o němž se při bližším prozkoumání člověk dozví opravdu zajímavé informace a kolikrát i tajuplné až strašidelné historky. A to nás baví! My milujeme Jizerky, kde se snoubí rozmanitá příroda s obdivuhodnou architekturou. Mezi naše oblíbená místa patří Ořešník, který se tyčí nad malebným údolím. Také nesmíme opomenout jižní Moravu. Ta nám vždy nabízí klid, rozlehlé vinice, výtečné tuzemské víno a občas zde narazíme i na lidové zvyklosti.

Sledujte Úžasné Česko na Instagramu >

kam na výlet
Jizerské hory; zdroj: Adobe Stock

V Česku máme nepřeberný výběr výletů pro rodiny s dětmi. Tipy na rodinné výšlapy se tak dají volit podle náročnosti či fyzické zdatnosti dětí. Po většinu času s námi cestují přátelé s dětmi, a trasu tudíž vždy přizpůsobujeme právě jim. Volíme třeba zábavnou formu výletu s častými přestávkami. Nedávno jsme například navštívili úžasný Lesopark Horka v Podještědí, kde jsme si všichni prověřili své všeobecné znalosti. Děti se protáhly v lanovém parku, ale největší oblibě se těšil obr, který se rozpovídal. Každý rodič zná své dítě nejlépe, a proto ví, co ho baví, co ho zaujme a jak náročnou túru ujde.

obr máza
Obr Máza, Podještědí; zdroj: Adobe Stock

V České republice se nachází spousta naučných stezek, lesoparků, ale také nesmíme opomenout muzea, která mohou zaujmout i starší děti. Dále se pyšníme nádhernými hrady a zámky, jež nám mohou ve světě závidět. V letní sezóně navíc mají tyto pamětihodnosti většinou i speciální dětské prohlídky. Záleží tak na chuti dítěte a rodičů, jakou cestou se vydají.

lanový park
Lanové centrum; zdroj: Adobe Stock
Next article