Domovská stránka » Restart kariéry » ANDREA ZÍTKOVÁ: VĚTŠINA MÝCH PROJEKTŮ VZNIKÁ SPONTÁNNĚ
Restart kariéry

ANDREA ZÍTKOVÁ: VĚTŠINA MÝCH PROJEKTŮ VZNIKÁ SPONTÁNNĚ

Tanečnice Andrea Zítková, svým fanouškům dříve známá pod pseudonymem Andy Coconut, patří ke známým influencerkám. Co ji baví na tanci a choreografii? Jak vnímá, jako zástupce generace Z, trh práce a jaké jsou její kariérní sny?

ANDREA ZÍTKOVÁ

tanečnice, influencerka

Vaší vášní je především tanec a choreografie. Co vás nejvíce baví při práci s tanečníky a co naopak vnímáte jako negativní součást věci?

Nejvíce mě baví pozorovat na konci lekce jednotlivé interpretace tanečníků. Jsou často velmi odlišné, protože každý do choreografie dokáže vnést sebe, své pohyby a emoce. Pro mě je mnohdy až dojemné vidět je tančit choreo, která vznikla v obýváku, ale dokázala předat přesně to, co měla.

Co se týče negativ, tak asi jediné, co bych zmínila je, že spousta lidí si možná nedokáže představit, kolik práce a času za přípravou lekcí stojí. Od vytvoření choreografie, až po registrace a organizaci. Na všem totiž pracuji sama.

I mladí mohou do týmu přinést spoustu nových názorů, poznatků a třeba i moderních způsobů.

Věnujete se několika tanečním stylům, se kterými jste začala poměrně pozdě. Jak se vám povedlo dostat na současnou úroveň?

Ano, začala jsem více tančit až v 16 letech a contemporary, které je mým primárním stylem, se věnuji 3 roky. Spoustu věcí jsem se snažila dohnat především formou soukromých lekcí. Velkým přínosem mi byla také loňská zahraniční stáž ve Slovinsku. A značný posun jsem pocítila i ve chvíli, kdy jsem začala sama učit.

FOTO: Michal Pribylinec

Patříte ke generaci „Z“, která je čerstvou silou na pracovním trhu. Co tato generace podle vás očekává od zaměstnavatelů?

Toto je opravdu těžká otázka, vzhledem k tomu, že nejsem nikde zaměstnaná. Primárně bych očekávala asi vstřícnost. Ve většině zaměstnání po absolventech vyžadují několikaleté praxe, což není možné splnit.

Často se také setkáváme s tím, že zaměstnavatelé nechtějí mladé lidi po škole přijímat, protože je berou, jako nezkušené a nerovnocenné. Ale i mladí mohou přinést do týmu spoustu nových názoru, poznatků a třeba i moderních způsobů.

Pokud byste se nevěnovala tanci, co by byl váš dream job a proč?

Já tanec neberu jako svůj full time job. Vždy to pro mě byl spíše takový koníček mimo to všechno, co dělám. Momentálně se primárně věnuji marketingovým činnostem, kampaním a reklamám. Nicméně… každý má své sny a i já ještě jeden profesní sen mám, který doufám, že se mi splní.

Na jaké projekty se mohou vaši fanoušci v nejbližší době těšit?

Jeden z mých největších projektů nedávno vyšel, taneční videoklip H7-11, který jsem si sama režírovala i choreografovala. Bylo v něm naprosto skvělé obsazení tanečnic a projekt dopadl nad očekávání.

I pro mě bude překvapením, co dalšího přijde, protože většina mých projektů vzniká spontánně. Tanečníky mohu potěšit, že do konce roku chystám ještě taneční workshopy s novými choreografiemi.

Další článek