Domovská stránka » Restart kariéry » ČESKÁ SPOŘITELNA – SPOLEČNOST, VE KTERÉ MÁ PRÁCE SMYSL
ADVERTORIAL

Michal Drbohlav pracuje v České spořitelně už přes 12 let a aktuálně působí na pozici senior developera. Na práci si chválí zejména dobrý kolektiv a také to, že ho jeho práce baví a že má reálný dopad na každodenní život klientů.

MICHAL DRBOHLAV

Technology Lead pro George Business

V České spořitelně pracujete již řadu let. Čím se přesně zabýváte?

V České spořitelně už pracuji přes 12 let a moje práce se postupem času vyvíjela. Začínal jsem jako coder a během let jsem se vypracoval až na technologického leadera přesahujícího do většiny dalších oblastí software engineeringu.

Hledáte práci v IT? Zkuste to ZDE

Proč jste si vybral právě IT oddělení v bance a ne jinou specializovanou IT firmu?

Důvody, proč pracovat v bance se časem také měnily. Mojí prvotní motivací byla práce ve velké stabilní společnosti. Postupně jsem se ale v České spořitelně vyvíjel a společnost se samozřejmě vyvíjela také. Kdybych se měl ohlédnout v čase a podívat se, jak Česká spořitelna vypadala před 12 lety a jak vypadá teď, pravděpodobně bych nevěřil tomu, že se jedná o jednu a tu samou společnost.

Hledáte práci se spoustou výhod? Klikněte ZDE

Dnes jsem rád zejména za to, že pracuji ve společnosti, kde vidím přímé napojení na produkt. Má práce tak není o tom, že napíšu jen část kódu, který bude sice krásně fungovat, ale nikdy ho nikdo nepoužije. V České spořitelně tedy vidím reálný dopad své práce.

Na jakém projektu aktuálně pracujete?

Aktuálně pracuji na projektu George Business, což je v podstatě další generace našeho internetového bankovnictví pro firemní klientelu, ať už se jedná o malé podnikatele, střední firmy nebo velké korporáty.

V čem vidíte největší přidanou hodnotu vaší práce a proč?

Největší přidanou hodnotu své práce vidím v možnosti ovlivňovat takto obrovskou společnost, kdy můžu dávat dohromady řešení po technické stránce. Práce mi dává i možnost rozvoje leadershipu, protože lidí, kteří se podílejí na technické stránce produktu, je velké množství. Naším cílem je, abychom všichni, jak se říká, táhli za jeden provaz.

Jak vypadá život v České spořitelně? Zjistěte ZDE

Jaké podmínky očekáváte na pracovišti od zaměstnavatele a proč jsou pro vás důležité?

Tou nejdůležitější podmínkou je pro mě to, abych se v práci potkával s lidmi, kteří mě inspirují a se kterými se mi dobře spolupracuje a abych se každý den do práce těšil. Pak jsou tu samozřejmě i další, přízemnější, věci. Je pro mě také důležité, aby pracovní prostředí hezky vypadalo a vzhledem k tomu, že jsem duší vývojářem, tak tam musí být i dobrá káva.

ČESKÁ SPOŘITELNA: BANKA, JEŽ JE ZÁROVEŇ TECHNOLOGICKOU SPOLEČNOSTÍ

Další článek