Domovská stránka » Restart kariéry » KARIÉRNÍ RESTARTÉR
ADVERTORIAL

Řada lidí přemýšlí o změně své profese, která je již nenaplňuje. Toto životní rozhodnutí ale nepatří k těm nejjednodušším. Jak na cestě kariérního restartu správně vykročit? Jak při tom využít vzdělávání?

FRANTIŠEK FRANCÍREK

Průvodce životním potenciálem, kouč, vysokoškolský pedagog, popularizátor kvalifikačních závěrečných prací a člen vedení vzdělávací společnosti 1. VOX a.s.

Attention! Fragile! Handle with care!

Tradiční japonský koncept spokojeného života Ikigai stojí na synergii čtyř principů – dělat to, co nás baví, co umíme, co ostatní potřebují, a za co nám také rádi zaplatí. Živit se tím, co naplňuje všechny tyto aspekty, je zřejmě tím nejpochopitelnějším přáním každého člověka.

Doba a tlak okolí těmto principům ale nepřejí. Přesto se lidé, kteří dosud nemají uspokojivé pracovní uplatnění, mohou nad případným kariérním restartem zamýšlet. Nebo jej plánovat, hledat, či dokonce připravovat. Jejich úspěšnému postupu pomůže, když si odpoví na níže uvedené otázky. Důležité životní rozhodnutí si žádá zodpovědnou kariérní sebe–diagnostiku.

Jak na kariérní sebe-diagnostiku?

Co všechno umíte, dokážete a zvládáte? Co vám jde od ruky? Jakými jste vybaveni znalostmi, dovednostmi, schopnostmi?
Co z výše uvedeného vás navíc fakt baví a užíváte si to? Co je pro vás doslova zálibou a koníčkem?
Co z těchto všech vašich předností jste okolnímu světu dosud nenabídli, ačkoliv by to potřeboval, a proto i uvítal, a zřejmě tak i velmi rád využil?
Jak byste mohli okolnímu světu tuto svou užitečnou nabídku prodat?
Co všechno by to vyžadovalo? Co byste k tomu potřebovali?
Čím vším z toho už disponujeteKdo by vám s tím mohl pomoci
Co vše byste pro to mohli udělat vy sami? 
Co vše byste se pro to museli naučit?

Ano, naučit se, vzdělat. Tedy seznámit se, ověřit, poznat, porozumět, pochopit, osahat si a vyzkoušet. A to na místě, kde vás spolehlivě doprovodí k vašim novým profesním jistotám. 

„Restartujte“ se proto kariérně třeba ve VOXu! Ve vzdělávací společnosti s třicetiletou tradicí, která se o vaše kariérní záměry zajímá. Rádi Vám na této cestě poskytneme podporu a proškolení v celé řadě oblastí.

Vyberte si u nás ze široké nabídky kurzů a zvolte sami sobě na míru:

  • Tematické zaměření kurzu, které opravdu využijete.
  • Lektora, který rozumí nejen odborné problematice, ale porozumí i vašim vzdělávacím potřebám, a kterému porozumíte také vy.
  • Vyhovující formát kurzu, osobně nebo online – dle vašich očekávání a preferencí. 

Využijte v rámci vašeho kariérního restartu vzdělávání. Otevírá vám to X možností. Získejte u nás svou první profesní referenci – rádi se staneme vaším prvním klientem! 

Vyberte si školení v sekci Kurzy a semináře a vložte slevový kód #RESTART10 pro 10% slevu na první objednávku.

Další článek