Domovská stránka » Restart kariéry » NEBOJTE SE RESTARTOVAT SVOU KARIÉRU
ADVERTORIAL

Ve společnosti panuje řada stereotypů a iracionálních strachů, proč setrvávat celý život v jedné profesi. Ve skutečnosti vám ale nic nebrání v restartu pracovní kariéry, vše záleží na vás, vaší píli a ochotě ke změně.

PETR OTÁHAL

prezident Svazu personalistů České republiky

Z historie i z pohádek víme, že kovář měl syna, který byl opět kovářem, a ten měl syna, který v rodinné tradici dál pokračoval. Za tradičním předáváním řemesla nebo povolání byly společenské a ekonomické důvody. Ty se ale zejména v posledních několika desetiletích významně mění, a díky tomu není v současné době nutné setrvávat v jedné profesi celý aktivní život.

Změny se není třeba bát v žádném věku.

Termíny HR akcí najdete ZDE

Restart kariéry

Restart pracovní kariéry je i přesto absolutně individuální záležitostí. Mezi četné ovlivňující faktory patří například povaha, vzory z dětství a mládí, získané životní a profesní zkušenosti a také věk či ochota učit se a přizpůsobovat novým věcem. Jeví se logické, že mladší člověk má se změnou v kariéře menší problémy a vnímá ji spíše jako výzvu, naopak starší člověk si častěji hledá překážky, proč nelze změnu provést. To vytváří jistý předsudek mladých „fluktuantů“ a starých „věrných značce“.

Můžete se dostat zpět na vrchol

Oprávněně si klademe otázku, zda restartem kariéry nepoškodíme sami sebe, své blízké nebo „svoji peněženku“. Změny se ale není třeba bát v žádném věku. Zejména, když sledujete sami sebe, alespoň trošku se v sobě vyznáte a nemáte problém s přijetím zpětné vazby od okolí. I když začnete na novém pracovním místě „od píky“ můžete se díky vlastní píli a prohlubování znalostí a dovedností brzo dostat na profesní i kariérní vrchol. Příkladů jsou tisíce.

Další článek