Domovská stránka » Restart kariéry » TALENTINNO: NA TRHU PRÁCE CHYBÍ KVALIFIKOVANÍ LIDÉ
ADVERTORIAL

Český trh práce se dlouhodobě potýká s nedostatkem kandidátů vhodných na kvalifikované a vysoce specializované pozice, ale i na pozice ve výrobě. Někteří zaměstnavatelé tak dlouhodobě nemohou najít stálé zaměstnance. Jak jim v tom může pomoci personálně poradenská společnost TALENTINNO? A jaké další služby nabízí?

Ing. VERONIKA CYRANI

Zakladatelka a CEO společnosti EXPAT SUPPORT A TALENTINNO

Založila jste vlastní personálně-poradenskou společnost TALENTINNO. Co vás k tomu vedlo?

Před 10 lety jsem založila poradenskou společnost Expat Support, která dodnes pomáhá expatům (cizincům) s relokací do České republiky. Cizincům, kteří v naší zemi již kratší nebo delší dobu žijí, tak pomáháme se všemi nezbytnými záležitostmi – kromě bydlení, řidičských průkazů či mezinárodních škol je stále mnoho povinností, které musí cizinci na imigračních úřadech plnit. Stále více klientů, kteří využívali naše imigrační služby, se nás ptalo, zda bychom jim uměli sehnat i zaměstnance. To byl hlavní impuls k založení vlastní personálně-poradenské společnosti Talentinno.

„Headhunting“ je ve spojení s náborem zaměstnanců často skloňovaným pojmem. Co konkrétně znamená?

Při headhuntingu se zaměřujeme na oslovování kandidátů, kteří nejsou na trhu práce aktivní a nehledají v současné chvíli novou pracovní příležitost. Komunikujeme s lidmi, kteří jsou sice zaměstnaní, ale mohli by zvažovat karierní změnu. Snažíme se vždy zmapovat pracovní situaci kandidáta a zjistit, odkud může plynout jeho nespokojenost v jeho současném zaměstnání. Na základě těchto informací mu poté představujeme výhody pozice, kterou nabízíme.

Vyhledávají „headhunteři“ talenty všude, nebo se specializují jen na vybrané obory a pozice?

Při headhuntingu se soustředíme na pozice a obory, kde je kandidátů nedostatek a také na ty se specifickými požadavky. Většinou se jedná o pozice středního a vyššího managementu. Naše práce zahrnuje téměř všechny obory, nicméně nejnáročnější bývají technické oblasti jako IT či engineering. Každopádně nedostatek kandidátů je v dnešní době i u mnoha nižších pozic, takže je u nás zcela běžné „headhuntit“ třeba i elektromontéry.

Přemýšlíte o změně zaměstnání? Zkuste to ZDE

Věnujete se i zaměstnávání lidí ze zahraničí?

Ano, dlouhodobě a s potěšením. Mnoho společností nemůže na některé pozice dlouhodobě sehnat zaměstnance, jedná se především o oblast IT, ale i výroby. Na trhu práce chybí nejen IT specialisté, ale i dělníci, skladníci a jiné méně kvalifikované pozice. V tomto ohledu našim klientům pomáháme s kompletní cizineckou agendou a jsme jejich průvodci na cestě k zaměstnávání cizinců.


JAKÉ SLUŽBY TALENTINNO NABÍZÍ?

  • headhunting (na specializované, vysoce kvalifikované pozice „lovíme“ pasivní kandidáty)
  • nábor zaměstnanců do kmene
  • agenturní zaměstnávání (přidělování zaměstnanců k uživateli)
  • payroll služby (klient si vyhledá zaměstnance, ale mzdovou agendu řeší prostřednictvím modelu agenturního zaměstnávání přes naši agenturu)
  • RPO (recruitment process outsourcing) – dočasné přidělení našeho recruitera ke klientovi
  • psychodiagnostické testování (pomáháme klientům v diagnostice a rozvoji zaměstnanců a týmů)
  • mezinárodní nábor (nábor cizinců na pozice v ČR a nábor Čechů a Slováků na pozice do zahraničí)
  • kompletní relokační a imigrační podpora
Další článek