Domovská stránka » Restart kariéry » UNICORN UNIVERSITY: MOŽNOST STUDIA ONLINE
ADVERTORIAL

Věděli jste, že zájem o online studium v posledních letech raketově roste? A není se čemu divit. Tato forma vzdělávání je spojena s flexibilitou a umožňuje nastavit si work-life balance podle osobních potřeb.

Vzestup online formy studia dokazují i zkušenosti ze zahraničí, kde se zhruba 23 % všech studentů rozhodlo vzdělávat výhradně online. Nedávný průzkum University of the Potomac navíc ukázal, že 70 % studentů souhlasí s tím, že je online forma výuky lepší než ta tradiční.

Z dalších výzkumů vyplývá, že online studium má na studenty pozitivní vliv, protože jim pomáhá zapamatovat si o 25–60 % více informací. A přesně na tuto formu studia se zaměřuje i česká softwarová společnost Unicorn, pod jejíž hlavičkou vznikla i soukromá vysoká škola Unicorn University. Ta nabízí mimo tradiční formy studia i možnost studovat právě online.

Proč studovat online na Unicorn University?

Zájemci si mohou vybrat jak z bakalářských, tak magisterských programů, a to nejen v oblasti IT, ale i businessu a datové analýzy. Je důležité vzdělávat manažery v IT stejně jako seznámit „ajťáky” s business procesy. Unicorn University přenáší zkušenosti z každodenní práce a praktické dovednosti z projektů realizovaných v Unicornu do výuky na vysoké škole.

Studenti se navíc mohou podílet na reálných projektech a absolvovat na nich povinnou školní praxi. To vše jim dává konkurenční výhodu na trhu práce, protože jsou schopni uplatnit se hned po škole. Což mimochodem řada z nich dělá již v průběhu studia.

Online studium šetří čas i stromy

Na škole vyučují profesionálové z oboru a výuka probíhá například formou hackathonů nebo semestrálních projektů. „S každým semestrem se učím něco nového, co potřebuji do práce. Doporučuji tuto školu všem, kteří chtějí praktické znalosti,“ hodnotí Ivana Jones z Austrálie, která studuje na Unicorn University online. Stejně tak jsou online dostupné i všechny studijní materiály, a studenti tak šetří nejen svůj čas, ale i stromy. Školu je však možné studovat i kombinovanou nebo prezenční formou.

Informace o školném na Unicorn University najdete ZDE

Unicorn otevírá dveře nováčkům

Unicorn nabízí příležitost proniknout do IT světa i těm, kteří už vysokou školu vystudovali, studovat nechtějí nebo nemohou. Pro ně je určen vzdělávací program Hatchery, po jehož úspěšném absolvování se stávají součástí týmů Unicornu a pracují na projektech a produktech pro velké firmy a lidi z celého světa. I vy se tedy můžete zapojit do perspektivního IT oboru, ať už prostřednictvím studia na vysoké škole nebo vzdělávacího programu Hatchery.

Další článek