Domovská stránka » Rodina » PACIENTSKÝ PŘÍBĚH: LEUKÉMII I NÁDOR NA LEDVINĚ PORAZÍM
ADVERTORIAL

Loni v říjnu se panu Radkovi udělalo v práci špatně. Nadměrně se potil a měl návaly. Následně ho začalo bolet v krku, měl tedy za to, že chytil nějakou virózu. Když ale ani po týdnu léčby antibiotiky nedošlo ke zlepšení, lékařka mu vyšetřila  krevní obraz. Z virózy se vyklubala leukémie. Nedávno mu lékaři navíc zjistili i nádor na ledvině.

„Po odebrání krevního obrazu mu volala lékařka, že má nízkou hladinu červených krvinek. Všichni mě uklidňovali, že půjde o chudokrevnost a manžel mi zakázal surfovat po internetu, abych neplašila,“ vzpomíná Lucie, manželka pana Radka.

„Druhý den ráno mi psal, že vyráží k lékařce a dá mi pak vědět. V 11 hodin už volal, že ho poslala do FN Motol a byl naštvaný, protože potřeboval jít do práce. Pamatuji si to jako dneska, psali jsme si průběžně, jak to vypadá, že stále čeká, že má hlad a že se už těší domů,“ dodává.

Foto: Archiv R.

Pak přišla SMS: „Lucíku, vezou mě sanitkou na Karlák, mám leukémii. Neboj, vše bude dobré, moc vás miluju!“ Tím se život Radka, jeho ženy Lucie a tří dětí – 14letého Filipa a 13leté Kristýny, které má jeho žena z prvního manželství, a společné 3leté Marušky – obrátil během jednoho dne vzhůru nohama. 

Jak můžete pomáhat s Dobrým andělem se dozvíte ZDE

Léčba

Nakonec mu byla potvrzena akutní myeloidní leukémie, u které je třeba nejdříve podstoupit chemoterapii a poté transplantaci kostní dřeně. Proto byl neprodleně hospitalizován v nemocnici a začal podstupovat první část léčby.

Při jedné z pravidelných kontrol na CT mu lékaři našli útvar na ledvině. Ačkoli se domnívali, že je téměř nemožné, aby to byl další druh rakoviny, bohužel neměli pravdu. Po třech cyklech chemoterapie tak pana Radka čeká odebrání nádoru a další udržovací léčba.

Chcete se stát Dobrým Andělem? Klikněte ZDE

Spojení s Dobrým andělem

Protože Radek nemůže aktuálně chodit do zaměstnání, a rodina tak přišla o značnou část příjmu, začali jim pravidelnými měsíčními příspěvky pomáhat Dobří andělé prostřednictvím nadace Dobrý anděl.

„Člověk si v takových chvílích uvědomí, jak je ten život strašně křehký. Manželovo největší přání je, aby jednoho dne mohl Marušku doprovodit k oltáři. Proto všem moc děkujeme za pomoc! Naší rodině, Dobrým andělům, všem, kteří nám pomáhají. Věříme, že i díky vám to dotáhneme do vítězného konce,“ dodává paní Lucie.

Za 10 let své činnosti podpořila nadace Dobrý anděl více než 9 tisíc rodin s dětmi, v nichž se rodič nebo dítě potýká s vážným onemocněním. Pokud byste se chtěli stát Dobrými anděly i vy, je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz, zvolit libovolnou výši příspěvku a začít přispívat. Nadace vaše příspěvky rodinám odevzdá do posledního haléře.

Další článek