Domovská stránka » Rodina » Zdravé léto » SNÍDANĚ, KTEROU DĚTI MILUJÍ? SNÍDAŇOVÉ CEREÁLIE
Rodina

SNÍDANĚ, KTEROU DĚTI MILUJÍ? SNÍDAŇOVÉ CEREÁLIE

Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den. Vydatná a vyvážená snídaně po ránu dokáže nastartovat tělo. Odborníci se shodují na tom, že by děti měly ráno přijmout zhruba 20 až 25 % denní energie a dostatečné množství živin. Proč je snídaně pro děti tak důležitá?

DĚTEM SNÍDANĚ PROSPÍVÁ

Studie potvrdily, že děti, které si pravidelně dopřávají snídani, mají lepší schopnost řešit problémy, lépe se soustředí a snadněji si pamatují učivo než děti, které nesnídají. A jakou snídani zvolit? Vyzkoušejte cereálie.

CEREÁLIE JAKO ZAČÁTEK DNE

Podle nedávné evropské studie, která se zaměřila na mládež ve věku od 12 do 17 let, ti, kteří pravidelně snídali cereálie, přijímali více vápníků než jejich vrstevníci, kteří si k snídani dávali něco jiného. Jejich snídaně v podobě cereálií byla také bohatší na vitamín B, vitamín B2, hořčík nebo vlákninu. Ideální je zvolit cereálie s obsahem celozrnné mouky. Celozrnná mouka totiž obsahuje celé zrno se všemi živinami. Jedná se o vlákninu, vitamíny skupiny B a minerální látky, jako je zinek, železo a hořčík. Věděli jste, že značka Nestlé byla prvním velkým výrobcem cereálií, který do svých snídaňových cereálií přidal celozrnnou mouku?

NOVINKA CINI MINIS® CHURROS

Cereálie Cini Minis® od Nestlé jsou oblíbené nejen díky jejich lahodné skořicové chuti, ale také proto, že křupají. A super křupavá je i novinka značky Nestlé v podobě cereálií Cini Minis® Churros, které jsou inspirované španělskou pochoutkou churros. A proč si tyto cereálie, které obsahují 42,4 % celozrnné mouky, děti ihned oblíbí? Díky unikátnímu tvaru i šíleně skořicové chuti. Cereálie je navíc možné připravit hned na několik způsobů. Chutnají skvěle s mlékem, které je cenným zdrojem bílkovin, vápníku, vitamínu B2 a jódu, ale také s jogurtem i s ovocným pyré plným vitamínů. Obohatit je také můžete o kousky čerstvého či sušeného ovoce nebo o oříšky.

Další článek