Domovská stránka » Rodina » Zdravé léto » YOUTUBEŘI TARY A STÁŇA O RODINNÉM ZÁZEMÍ
Rodina

YOUTUBEŘI TARY A STÁŇA O RODINNÉM ZÁZEMÍ

Foto: @nikittasphoto.com

Tary a jeho manželka Stáňa jsou hrdými majiteli králíčka Ňufíka, který se stal hvězdou sociálních sítí. Zeptali jsme se jich nejen na Ňufíka, ale také na jejich malou dcerku a plány na léto.

Staráte se společně o chlupatou instagramovou hvězdu, králíčka Ňufíka. Jak byste ho představili lidem, kteří ho ze sociálních sítí neznají? Proč je tak oblíbený?

Tary: Stáňa si moc přála králíčka s dlouhýma ušima. Takového jsem nenašel, narazil jsem ale na zakrslého králíčka, který měl krátká ouška a Stáně jsem ho dal jako dárek. Z předání jsem natočil video na YouTube a Stáňa se teď o něj stará.

Stáňa: Je to tak. Starost o králíka Ňufíka obnáší krmení, stříhání drápků, čištění záchůdku a vyčesání srsti. Občas se s ním pomazlím a pohraju. Starat se o králíka není náročné, náročnější je starat se o Taryho… A jak bych ho popsala lidem, kteří ho neznají? Je to nejznámější králík v České republice. Vůbec jsme nečekali, že bude mít králíček takovouto sledovanost na Instagramu, kde má 223 000 sledujících, videa na YouTube s Ňufíkem mají dokonce přes milion zhlédnutí.

4 FAKTY O ŇUFÍKOVI

Měřím úctyhodných 34 centimetrů.

Vážím pěkných 1 386 gramů.

Mám moc rád jablíčka, je to moje nejoblíbenější ovoce.

Jsem hrozně čistotný, sprchuju se několikrát denně a baví mě to.

Tary: Králíček Ňufík je opravdu hodně velká celebrita. Řekl bych, že je tak oblíbený proto, že je chlupatý, roztomilý a točíme s ním videa, na kterých umí mluvit.

Jak se v rodině staráte o zdraví všech členů, včetně těch čtyřnohých?

Tary: Tak za prvé, naše dcera už není čtyřnohý člen (smích), už se naučila chodit, což je velký pokrok. Kromě Ňufíka jiné mazlíčky doma nemáme. O zdraví se staráme tak, že se snažíme jíst vyváženou stravu, jíme hodně zeleniny a ovoce a bereme doplňky stravy. Jednou za čas si ale dáme, asi jako každý, i něco nezdravého. Pravidelně se taky hýbeme.

Kromě králíčka máte ještě malou dcerku. Co je pro vás na rodičovství to nejlepší?

Stáňa: Je toho hodně. Asi nejlepší je pozorovat, jak roste a dělá pokroky a vidět ji šťastnou, když se něco nového naučí.

Tary: Mám to stejně. Když má radost a směje se, je to pro mě to nejhezčí.

Jak vypadá každodenní život „influencerské“ rodiny? V čem se liší od života běžné rodiny?

Tary: Je to práce jako každá jiná, jsme podnikatelé, takže nechodíme každý den do práce a vytváříme obsah, když zrovna máme energii. Jinak totiž nedokážeme nic kloudného zplodit. Lišíme se tedy hlavně tím, že nemáme pevný režim. Jakmile vstaneme, dáme si snídani, pak obvykle jdeme něco natočit, staráme se o dcerku, pak máme oběd, večerní rutinu, uspávání dcery… My jsme běžná rodina, nechci říkat, že jsme něčím výjimeční.

Stáňa: Co mě k tomu teď jediné napadá, tak běžným lidem asi na zvonek stále nezvoní fanoušci…

Tary: To jo, fanoušci, kteří bydlí v sousedství, okamžitě zjistili, kde bydlíme a chtějí fotku nebo si jen popovídat, takže nám tu občas zvoní. Už jsme
i přemýšlel nad tím, že vypojím zvonek. Je fakt, že tohle není běžné u jiných rodin.

Jaké máte plány na léto? Budete i letos pořádat Tary Camp, dětský letní tábor zaměřený na parkour?

Stáňa: Pokud nám vláda Tary Camp povolí, tak určitě v červenci bude.

Tary: Lidi se nám na Camp stále hlásí, už je skoro plný, doufáme, že tábory proběhnou, třeba i s omezeními, a nebudeme je muset přesouvat na další rok. Moc se na to těšíme, děti se na táboře učí nejenom parkour, ale také natáčení videí, probíhají i různé vzdělávací a výchovné přednášky. Na zbytek léta – na srpen zatím nic neplánujeme, rád bych ale jel na Ukrajinu nebo do Chorvatska.

Stáňa: Anebo taky zůstaneme doma na zahradě…


Pokračování největšího bestselleru pro děti a mládež 

Fascinující příběh kdysi neznámého kluka z ukrajinské vesnice pokračuje a vy u toho nesmíte chybět!  V posledních letech se totiž v Taryho životě odehrála spousta přemetů a salt, to ho však vždy posunulo kupředu. Nechte se motivovat jeho vlastním příběhem, který přečtete na jeden nádech.

Další článek