Skip to main content
Domovská stránka » Spokojený zaměstnanec » DŮLEŽITÉ JE HLEDĚT DOPŘEDU
ADVERTORIAL

David Čechlovský pracuje u největší lékárenské sítě v Česku jako Business Development Manager. Jeho kariéra dokazuje, že farmacie jako obor poskytuje hodně možností k osobnímu rozvoji.

DAVID ČECHLOVSKÝ

Business Development Manager

Jaké byly vaše kariérní začátky a co vás dovedlo až sem?

Začalo to na všeobecném gymnáziu. To člověka konkrétně nenasměruje, ale mě bavily biologie a chemie. Starší brácha šel na medicínu a já nechtěl jít v jeho stopách. Proto jsem medicínu vyloučil. Zvažoval jsem chemicko-technologickou nebo přírodovědeckou fakultu. Ale nejvíce mě zaujala Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové. Vůbec jsem nevěděl co čekat, protože rodiče jsou oba strojaři. Během studia jsem byl hodně aktivní ve Spolku českých studentů farmacie.

Ten je činný i mezinárodně. To se vás také týkalo?

Nejdříve jsem jen pomáhal s drobnými úkony. Pak jsem vedl zajištění mezinárodního studentského kongresu v Praze. Nakonec jsem získal pozici Chairperson of Professional Development v mezinárodní federaci studentů farmacie, kde jsem vedl tým studentů z celého světa. Lékárenství je nádherný obor a komunikace s pacienty mě bavila, ale díky těmto zkušenostem jsem přestával svou budoucnost vidět za tárou v lékárně.

Jste student a hledáte práci? Zkuste to v Dr. Max

Po škole jste tedy místo v lékárně nehledal…

Moje první pracovní uplatnění bylo jako produktový manažer ve farmaceutické firmě. Pravděpodobně bych tam vydržel, ale z důvodu reorganizace jsem byl bohužel ze dne na den propuštěn. Naštěstí mě bývalá šéfová doporučila na pohovor do centrály Dr. Max.

To musela být celkem napínavá doba…

Byla, ale naštěstí šlo všechno hladce. Slovo řetězec nemusí u každého vzbuzovat sympatie, ale já překonal své předsudky získané na vysoké škole (Dr. Max tam nemá dobrou pověst) a nastoupil jsem s otevřenou myslí. Setkal jsem se s Hankou Bambulovou a Lubošem Korbelářem, kteří na mě udělali výborný dojem. Působili na mě velmi příjemně a zároveň i profesionálně. Dohodli jsme se na pracovní náplni a předsudek, který se ještě donedávna jevil jako velká bariéra, zmizel během několika týdnů.

Získejte náborový příspěvek 100 000 Kč pro farmaceutické asistent(k)y

Jak své rozhodnutí hodnotíte zpětně?

Už jsem u Dr. Max šest let a svého nástupu jsem nikdy nelitoval. Mám možnost spolupracovat s mnoha skvělými lidmi ve firmě i mimo ni a každý den se tak těším do práce. Přesto mám ale i čas na rodinu. Pracuji u firmy, která rozvíjí lékárenství, ale přitom má vždy pacienta na prvním místě – poskytuje mu maximální komplexní péči a podporuje ho na cestě k lepšímu zdraví.

Osobně si myslím, že není přínosné ohlížet se do minulosti a držet se starých principů. Naopak je důležité hledět dopředu. Doba se mění a musíme na to reagovat, protože zákazníci vyžadují vymoženosti moderní doby i v lékárenství. Moje dennodenní práce je tak velice různorodá a dynamická, a to má jen jedinou nevýhodu: strašně při tom letí čas.

Kde chcete pracovat?

Next article