Domovská stránka » Spokojený zaměstnanec » JAK PRONIKNOUT DO SVĚTA IT? ODPOVĚĎ ZNÁ PROGRAM HATCHERY
ADVERTORIAL

Na českém trhu chybí desítky tisíc IT pracovníků. Na tuto skutečnost reaguje společnost Unicorn se vzdělávacím programem Hatchery určeným budoucím analytikům a analytičkám a developerům a developerkám, kteří se chtějí seznámit s nejnovějšími IT technologiemi. Jak Hatchery probíhá nám přiblížila absolventka programu, Viktória Benková.

VIKTÓRIA BENKOVÁ

Software Developer

Jaké jsou podle vás největší výhody programu Unicorn Hatchery a proč jste se pro něj rozhodla?

Na Unicorn Hatchery mě zaujalo to, že byl celý program online. Mohla jsem se tak vzdělávat odkudkoliv a zároveň jsem za to byla v průběhu celého programu placená. Má předchozí práce mě nebavila a chtěla jsem dělat něco, kde bych mohla ukázat svůj potenciál a právě tento program vypadal jako skvělá příležitost, jak se posunout.

Jak probíhal náborový proces a jaký byl samotný průběh programu?

Náborový proces byl úplně v pohodě a všechno šlo naprosto hladce. V prvních dnech proběhlo představení firmy. Následně se přešlo k designerským částem, během kterých jsme se učili celý proces vývoje. Každá ucelená část byla zakončená vlastním designem dané části, přičemž na sebe jednotlivé části navazovaly, a tím nám postupně vznikal celý návrh aplikace.

FOTO: archiv Unicorn

A jakým způsobem byl program zakončený?

Poslední den programu jsme prezentovali společně s vývojářem navrženou aplikaci. V této části se hodnotila naše celková práce během programu Hatchery. Také proběhlo malé přezkoušení a poté jsme už jen čekali na finální rozhodnutí, jestli jsme Hatchery úspěšně absolvovali.

Jaké by měl mít podle vás předpoklady člověk, který se chce přihlásit do programu?

Myslím si, že na začátku je fajn mít nějaké analytické a logické myšlení, to je pro mě základ. Pokud má navíc zkušenosti s programováním, tak je to dobrý bonus.

Jak hodnotíte program Hatchery a práci ve společnosti Unicorn?

Program Hatchery mi dal základní know-how o tom, jak firma funguje, co se ode mě očekává a jak na to. Myslím si, že bez něj by byl můj začátek ve firmě podstatně náročnější. Na celém programu mě nejvíce zaujal závěr, a sice spolupráce s vývojářem, protože připomínala reálnou spolupráci. Také mě velmi zaujala firemní kultura, rozmanité projekty a příležitost opravdu pro každého. S Unicorn jsem velmi spokojená, kdybych si měla znovu vybrat, opět bych to toho šla, rozhodně ničeho nelituju.


Co tě čeká s Hatchery?

Nezapomenutelná zkušenost na celý život. Za pouhých 5 týdnů se ti otevřou dveře do IT! Máš zájem pracovat na skvělých produktech a významných mezinárodních projektech? Chceš se podrobně seznámit s nejnovějšími IT technologiemi? Připoj se k naší Hatchery pro budoucí analytiky, analytičky, developery a developerky a staň se součástí našeho týmu. Za celým programem Hatchery stojí největší česká softwarová firma Unicorn, která má více než 2 500 spolupracovníků a ty se můžeš stát její součástí. Budeš se s námi podílet na skvělých mezinárodních projektech a produktech, na kterých pracujeme v 17 městech Evropy.

Další článek