Skip to main content
Domovská stránka » Spokojený zaměstnanec » NEHLEDÁME JEN IDEÁLNÍ KANDIDÁTY
ADVERTORIAL

Současný svět se neustále rychle vyvíjí a ruku v ruce s ním musí jít i moderní technologie. Nejinak tomu je i v oblasti elektrotechniky a automatizace. O pracovních příležitostech v Operačním centru ABB jsme se bavili se dvěma členy jejich HR týmu, Janou Ševčíkovou a Arnoštem Zdenkovićem.

JANA ŠEVČÍKOVÁ

HR Business Partner Operační centrum ABB

ARNOŠT ZDENKOVIĆ

Talent Partner Operační centrum ABB

Jakým oblastem se věnuje ABB a na co se zaměřuje Operační centrum?

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace. Operační centrum ABB působí v Ostravě, Plzni, Brně i Krakově. V našem centru pracujeme s moderními technologiemi a poskytujeme řešení v oblasti automatizace, vývoje softwaru, konstrukce strojních zařízení, projektování a spouštění elektrických systémů a pohonů, ale také v řízení dodavatelského řetězce a projektovém řízení.

Můžete nám přiblížit hlavní pilíře firemní kultury v Operačním centru?

Hlavním pilířem firemní kultury v Operačním centru jsou skvělí lidé. Když to spojíte s uvolněnou a přátelskou atmosférou a týmovým duchem, máte kolem sebe vždy partu nejen kolegů, ale i přátel. Rádi se potkáváme i mimo práci.

Jste absolvent? Prozkoumejte naše příležitosti pro mladé

Můžete uvést nějaký příklad vašich projektů?

Navrhujeme například unikátní lodní pohonné systémy Azipod®, zprovozňujeme řídicí systémy v průmyslu a energetice, podílíme se na vývoji pokročilých digitálních cloudových řešení. Jedním z nich je například systém digitálního řízení lodí Oversea, ale také výletní lodě jako je Wonder of the Seas, technický div světa Troll A, pilotní instalace nové generace operátorské grafiky a další.

Jaké vlastnosti by měl splňovat ideální kandidát?

AZ: Předně bych rád řekl, že nehledáme jen ideální kandidáty. Obecně jsme otevření každému, kdo umí anglicky a má zájem o moderní technologie. Na technické pozice hledáme nejčastěji kandidáty s elektro vzděláním, kteří mají zájem o cestování.


​​​​​​​Připojte se k ambicióznímu týmu. Najděte si tu nejlepší pracovní příležitost

V případě netechnických pozic je pro nás podstatná angličtina a zkušenosti s Microsoft Excel, Power BI, SAP apod. Na pozicích v oblasti vývoje aplikací nás zajímají uchazeči s komunikativní angličtinou a zkušenostmi s front-endovými či back-endovými technologiemi. I když uchazeč zrovna nenajde vhodnou pozici, tak budeme rádi, pokud se nám ozve.

Pro zaměstnance jsou dnes důležitá slova jako stabilita a jistota. Jakou máte nastavenou strategii v oblasti kariérního růstu?

: Ano, tato slova zaznívají na pohovorech stále častěji. Jsem ráda, že právě ABB vnímají jako stabilního zaměstnavatele. Naše společnost nabízí talentovaným a motivovaným zaměstnancům celou řadu rozvojových a vzdělávacích programů a mnoho kariérních možností.

Každou otevřenou pozici inzerujeme nejdřív interně a dáváme prostor našim zaměstnancům, až pak externím kandidátům. V případě manažerských pozic se jedná ve většině případů o pozice pouze interní. Není neobvyklé, že mezi našimi top manažery jsou lidé, kteří se vypracovali z juniorních pozic.

Next article