Domovská stránka » Spokojený zaměstnanec » PRÁCE V ABB V OČIMA ZAMĚSTNANCŮ
ADVERTORIAL

Jaké je pracovat v Operačním centru ABB? Daří se společnosti splňovat očekávání a představy zaměstnanců? Kdo jiný by dokázal lépe odpovědět než právě zaměstnanci. Oslovili jsme proto Petra Parwu a Lukáše Bartoše, kteří pracují v Operačním centru ABB v Ostravě.

PETR PARWA

Engineering Manager

LUKÁŠ BARTOŠ

Engineering Manager

Jak dlouho jste součástí ABB a proč jste se rozhodli pro práci v ABB?

Petr: Už to bude téměř 17 let, kdy jsem opustil pozici zákazníka ABB a stal se jejím se zaměstnancem. Měl jsem možnost do té doby firmu docela dobře poznat a nové Operační centrum ABB v Ostravě mi přišlo jako dobrá volba. Zajímavá práce a projekty po celém světě, mezinárodní spolupráce, schopní lidé a dobré podmínky mě přesvědčily, že tady chci pracovat.

Lukáš: Do ABB jsem nastoupil v roce 2008 po dokončení vysoké školy. Dostal jsem několik pracovních nabídek, nicméně mě nejvíce zaujalo právě Operační centrum ABB v Ostravě hned z několika důvodů. Viděl jsem ABB jako velkou technologickou společnost, kde se toho můžu hodně naučit, líbila se mi možnost cestovat po celém světě, navrhovat unikátní pohonné systémy a také využít znalosti z vysoké školy v praxi.

Jste absolvent? Prozkoumejte naše příležitosti pro mladé

Jaké jsou podle vás klíčové faktory pro to být spokojený v práci?

Petr: Pro mě je důležité pracovat pro společnost, která ví, co chce, umí to jasně vysvětlit a já se s takovými cíli dokážu ztotožnit. Samozřejmě je také velmi důležité pracovat s kolegy, kterých si vážím a které respektuji. Kvalitní zázemí a různé benefity jsou určitě také příjemné.

Lukáš: Určitě je to rozmanitost práce, která není každý den stejná a stereotypní. Možnost podívat se na místa, na která se normálně člověk nedostane, ať už je to ropná plošina v Severním moři, datové centrum několik pater pod zemí, jedna z největších zaoceánských lodí, nebo přístavy celého světa při uvádění lodních systému do provozu. Dále je pro mě klíčový karierní růst a v neposlední řadě i adekvátní finanční ohodnocení. V mém případě jsem začal v ABB po studiích jako inženýr automatizace a od té doby si prošel několika pozicemi až na současnou pozici engineering manager.

Připojte se k ambicióznímu týmu. Najděte si tu nejlepší pracovní příležitost

Na jakých projektech aktuálně pracujete?

Petr: Od roku 2012 pracuji na vedoucích pozicích, kde je mým úkolem práce s lidmi a odpovědnost za výsledky. Můj tým pracuje v současné době na farmaceutických projektech v Irsku, Dánsku a Švédsku, dále na projektech v petrochemii v Německu a Holandsku, ale i na ropných plošinách v Norsku nebo ve Velké Británii. Zajišťujeme inženýrské služby a dodávky po celé Evropě například v oblasti buzení elektrických strojů, ale i digitalizace, jako je datová bezpečnost nebo chytré nabíjení elektromobilů.

Lukáš: Jelikož mám na starosti tým pracující pro námořní průmysl, jsou to převážně lodě různého typu. Od trajektu čistě na elektrický pohon přes luxusní a supermoderní jachtu až po zaoceánskou loď, která má pojmout přes 7000 pasažérů.

Další článek