Domovská stránka » Spokojený zaměstnanec » V MONDI POMÁHÁME ZAMĚSTNANCŮM AKCELEROVAT JEJICH KARIÉRNÍ RŮST
ADVERTORIAL

Společnost Mondi Štětí neustále zlepšuje své interní procesy a povzbuzuje zaměstnance, aby si kladli vysoké nároky a byli na svou práci hrdí. Vytváří pro ně také příležitosti ke vzdělání a kariérnímu růstu.

HANA VELÍŠKOVÁ

Country HR manager

Firemní kultura v Mondi Štětí je v mnohém unikátní. Na čem ji zakládáte?

Neustále zlepšujeme procesy a povzbuzujeme zaměstnance, aby si kladli vysoké nároky a byli hrdí na svou práci. Dále vytváříme skvělé pracovní prostředí. Podporujeme růst, o lidi pečujeme a rozvíjíme přátelskou atmosféru. Vytváříme inkluzivní prostředí v němž každý může projevit svůj talent. A v neposlední řadě ctíme integritu. Hrajeme fér, jsme zodpovědní, pečujeme o bezpečnost a zdraví, staráme se o komunitu a region kolem nás.

Dle jakých kritérií si vybíráte zaměstnance?

Přijímáme lidi, kteří vyznávají podobné hodnoty jako my, tedy jsou pracovití, ochotní se učit a jsou dobrými parťáky nebo parťačkami v týmu. Podstatným faktorem je potenciál k dlouhodobému růstu, protože na pracovištích s unikátní kvalifikací si na vyšší pozice musíme lidi vychovat. A pro manažerské pozice je nutná znalost angličtiny, protože náš kolektiv je mezinárodní.

Jaké možnosti rozvoje nabízíte nově příchozím ale i stálým zaměstnancům?

Studentům a absolventům VŠ nabízíme vstup formou Future Leaders programu. Kromě poznání komplexity našeho provozu získají cenné kontakty a hlavně možnost rozhodnout se o budoucí profesi na základě vlastní zkušenosti. Dále kromě odborného a osobnostního vzdělávání zprostředkováváme možnosti multifunkcí, kdy si člověk přibere další placenou kvalifikaci, anebo rotací, což je přestup z jedné pozice do druhé.


BARBORA BARANOVÁ

Coater Technologist

Jak dlouho pracujete v Mondi a co vás nejvíc na vaší práci baví?

V Mondi pracuji necelé dva roky, aktuálně na pozici coater technologa papírenského stroje. Nejvíc mě baví možnost měnit věci a testovat nové nápady. Cítím v tom určitou volnost a svobodu.

Prošla jste programem Mondi Future Leaders. Jak jste se o něm dozvěděla a jak probíhal pohovor?

O programu Future Leaders jsem se dozvěděla na internetu. Po podání přihlášky jsem byla pozvaná na první kolo pohovoru, který probíhal on-line. Následně jsem postoupila do druhého kola, které bylo přímo ve firmě, a sice s vedoucím oddělení výroby vlákna. Vzal mě do výroby, kde jasně a přímo odpověděl na všechny mé otázky.

V čem vidíte největší přidanou hodnotu tohoto projektu a co vás naučil?

Prošla jsem čtyřmi odděleními a naučila se hodně věcí o technologiích, plánování investičních projektů a jak to v provozu funguje. Díky rotování ve firmě jsem také poznala lidi na ostatních úsecích, kteří mě naučili porozumět i jejich pracovišti.

Další článek