Domovská stránka » Věnované rodinám » 5 TIPŮ JAK VYBRAT VHODNÝ SONICKÝ KARTÁČEK
ADVERTORIAL

Péče o zuby a ústní dutinu patří k základním hygienickým návykům, avšak je potřeba provádět ji správně. Značně pomohou pravidelné návštěvy dentální hygieny. Obdobnou péči si ale můžete dopřávat každý den v pohodlí domova. Jak?

ŠÁRKA HAVLÍČKOVÁ DiS. 

dentální hygienistka kliniky DentKomplex s.r.o.

Správným čištěním zubů můžete předejít řadě závažných zdravotních problémů. Jakmile nemáte v pořádku zuby a dásně, mohou se bakterie usazené v zánětlivých ložiscích šířit po celém těle. Při čištění se zaměřte nejen na zuby a mezizubní prostory, ale také na jazyk.

Kromě klasických manuálních zubních kartáčků je na trhu rovněž bezpočet těch elektrických. Nejšetrnější, a přitom velmi účinnou, péči představují kartáčky sonické.  O svá doporučení při výběru správného kartáčku se s námi podělila dentální hygienistka specializující se na parodontologii a implantologii Šárka Havlíčková, DiS., ambasadorka značky TrueLife.

Zaměřte se na výkon

V případě sonických kartáčků je výkon definován počtem kmitů za minutu, neboť sonická technologie pracuje na bázi jemných vibrací. Tímto způsobem efektivně odstraňuje plak, nečistoty i bakterie a zároveň jemně masíruje dásně. Podle dentální hygienistky Šárky Havlíčkové, DiS., je ideálních 70–80 tisíc kmitů za minutu. V případě dětských kartáčků se samozřejmě počet kmitů snižuje. Kartáčky jsou plně uzpůsobeny dětským potřebám.

Důležitá je výdrž

Baterie sonických kartáčků zpravidla vydrží mnoho dní používání, nezřídka třeba i měsíc. Následně dle typu kartáčku buď vyměníte baterie nebo můžete zvolit mnohem praktičtější dobíjecí model, kde se obejdete i bez kabelů. Některé sonické kartáčky jsou dokonce vybaveny cestovním pouzdrem, v němž je zabudována nabíječka, nebo nabíjecí skleničkou. Kromě baterie hleďte rovněž na výdrž hlavic, ty je třeba měnit po 2–3 měsících používání.

Sonické kartáčky pro děti i dospělé najdete ZDE

Cena hodně napoví

Cena je jedním z hlavních rozhodovacích indikátorů. Nutno však říci, že i v nižších cenových hladinách najdete kvalitní modely. „U sonického kartáčku jde pouze o počáteční investici, dokupování náhradních hlavic není dražší než nákup manuálního kartáčku a vydrží po celou dobu 3 měsíců. Kvalitnějším čištěním navíc ušetříte za ošetření u stomatologa,“ říká Havlíčková.

Co všechno umí?

Jistě, můžete si pořídit sonický kartáček pouze v základní variantě, a i tak budete spokojeni. Někoho ale zaujme režim na bělení zubů, jiného masáž dásní. Pro lidi s citlivými dásněmi je pak více než vhodný program Sensitive. „Vždy je však potřeba dodržovat správnou techniku čištění a hlavně vybrat vhodnou hlavici tak, aby byla šetrná k vašim dásním,“ upozorňuje hygienistka Šárka Havlíčková.

Velkým pomocníkem při čištění je funkce časovače, kdy vám kartáček ohlídá správnou dobu čištění. „Dutinu ústní rozdělujeme na čtyři kvadranty a při čištění sonickým kartáčkem přijde po 30 sekundách signál, že se máme přesunout do dalšího kvadrantu.“ doplňuje Havlíčková.

Měl by vám padnout do ruky

Ergonomiku kartáčku a jeho hmotnost byste neměli podceňovat. Je velký rozdíl, jestli si dvě minuty čistíte zuby modelem o váze 100 g nebo něčím, co váží třeba i půl kilogramu. Nezatěžujte zbytečně své zápěstí. Kartáček by vám měl do ruky hezky padnout.

TrueLife přináší spolehlivé produkty z oblasti péče o zdraví, krásu a děti té nejvyšší kvality. Při vývoji produktů využívá TrueLife nejmodernějších postupů a výrobky jsou následně důkladně a dlouhodobě testovány. Zároveň společnost věří v sílu jednoduchosti, a proto si zakládá na snadném a intuitivním ovládání. TrueLife zohledňuje také specifické potřeby všech zákazníků. www.truelife.cz

Další článek