Skip to main content
Domovská stránka » Věnované rodinám » JAK CESTOVAT SE PSEM NEBO KOČKOU
ADVERTORIAL

Češi patří k velkým milovníkům domácích mazlíčků, což ostatně potvrzují i statistiky z roku 2022, podle kterých má 40 % Čechů psa a 20 % Čechů kočku. Ze statistik také vyplývá, že na zahraniční dovolenou pravidelně vyráží až polovina z nás.

Nechcete nechávat psa nebo kočku ve zvířecích hotelech? Poradíme vám, na co myslet, pokud budete s domácím mazlíčkem cestovat.

Cestování s domácími mazlíčky

Ať už na dovolenou cestujete autem, autobusem, vlakem nebo letadlem, myslete na to, že v případě cest po EU musí být váš domácí mazlíček označený mikročipem, mít potřebná očkování a psovi nebo kočce je také třeba nechat vystavit pas pro domácí zvířata, který vydávají certifikovaní zvěrolékaři. Takzvaný pet pas je platný ve všech zemích EU a je povinný.

Nezapomeňte také na obojek, který obsahuje vaše kontaktní údaje, pro případ, že by se domácí mazlíček během dovolené zatoulal. Pokud na dovolenou cestujete autem, nikdy nenechávejte svého psa samotného zamčeného v autě a pravidelně zastavujte na venčení.

V případě cest do EU společnost PetCenter radí nastudovat si všechny potřebné informace spojené s cestami do zemí EU a zpět do ČR na stránkách Státní veterinární správy ČR.

S domácími mazlíčky můžete kromě auta cestovat také vlakem, autobusem nebo letadlem, v tomto případě se vždy seznamte s přepravními podmínkami konkrétních dopravců. V České republice jsou kočky a malí psi většinou přepravování zdarma, myslete ale na to, že zejména v zahraničí někteří dopravci přepravu zvířat neumožňují vůbec.

Co nezapomenout domácím mazlíčkům sbalit na cestu?

Před odjezdem na dovolenou si zkontrolujte, jestli máte pro psa nebo kočku všechno potřebné. V první řadě se jedná o přepravku, pro psa vodítko, obojek či postroj a náhubek, deku, pelíšek, misky na krmení a na vodu.

Při cestování s pejskem se vám bude hodit také ručník nebo vlhčené ubrousky na špinavé psí tlapky. Pokud jste se vydali na cesty s kočkou, nezapomeňte na kočičí záchod a stelivo. Samozřejmostí je také dostatek krmení a pamlsků, oblíbené hračky mazlíčka a případně všechny potřebné léky.

Nakupte pro domácí mazlíčky všechno potřebné na jednom místě 

Vše, co budete potřebovat na dovolenou s domácím mazlíčkem, najdete na e-shopu PetCenter a také v kamenných obchodech této společnosti, které se nacházejí v obchodních centrech a na dalších frekventovaných místech a jsou otevřeny od pondělí do neděle.

Společnost PetCenter nabízí vše potřebné pod jednou střechou a kromě krmiva, podestýlek, hraček a dalších produktů pro domácí mazlíčky se můžete spolehnout také na kvalifikované poradenství.

Next article