Domovská stránka » Věnované rodinám » JAK NASTOLIT HARMONII FYZICKÉHO I DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ?
Věnované rodinám

JAK NASTOLIT HARMONII FYZICKÉHO I DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ?

Ve spolupráci s:
Adobe Stock
Ve spolupráci s:
Adobe Stock

Fakultní nemocnice Olomouc se v rámci Ambulance aktivního zdraví snaží vzdělávat  širokou veřejnost a motivovat ji k péči o zdraví. Jak může každý aktivně přispět ke svému dobrému fyzickému i psychickému stavu?

prof. MUDr. ROMAN HAVLÍK, Ph.D.

ředitel Fakultní nemocnice Olomouc
Ambulance aktivního zdraví FNOL

Pro koho je Ambulance aktivního zdraví určena?

Pro všechny, kteří se aktivně zajímají o své zdraví a chtějí nalézt cestu  k co nejlepšímu stavu svého těla i mysli.

Jakých aktivit se mohou lidé zúčastnit?

Postupně spouštíme programy směřující k optimalizaci organismu a zajištění harmonie fyzického i psychického zdraví. Patří sem například Klub otužilců, program pro seniory Nestárneme, poradna pro optimalizaci krevního tlaku Nebuď pod tlakem či program pro pacienty s diabetem. A další budou přibývat.

Co jsou nejčastější příčiny civilizačních onemocnění?

Mezi nejčastější příčiny různých civilizačních onemocnění jistě patří nevhodný životní styl, špatné stravovací a další návyky, život v nesouladu s přírodou a sebou samým.

Monitorujete výsledky lidí, kteří se do vašich aktivit zapojují?

Zpětnou vazbu získáváme v případě účasti lidí v našich programech, které jsou provázány s „kamennými“ ambulancemi a jejichž výsledky jsou tedy měřitelné. Což ale u všech programů a aktivit, které pořádáme, nelze. Klíčový je pro nás zejména aktivní přístup zájemců a jejich ochota pracovat na sobě a umět naslouchat potřebám svého organismu. Jen tehdy mohou něco skutečně změnit a ovlivnit.

Další článek