Domovská stránka » Věnované rodinám » JEMNÁ DĚTSKÁ POKOŽKA VYŽADUJE SPECIÁLNÍ PÉČI
ADVERTORIAL

Dětská pokožka je dle dermatologických studií tenčí o 40 až 60 % než je u dospělého, a je tedy méně odolná proti vnějším vlivům. Přípravky určené k péči o dětskou pokožku, která je v prvních třech letech života dítěte velice jemná a citlivá, by proto měly být co nejšetrnější. Vhodnou volbou jsou produkty s obsahem přírodních složek, které hydratují pokožku a chrání kožní bariéru. 

Nejčastější problémy spojené s dětskou pokožkou 

Častým problémem je tak u dětí suchá pokožka, která obsahuje méně lipidů než normální pokožka a je hrubá až šupinatá. Jemná dětská pokožka je mnohdy také velmi citlivá a projevuje se zarudnutím při jakémkoliv podnětu. 

Specifickým problémem je atopický ekzém, který vzniká v důsledku působení cizích látek a projevuje se tvorbou drobných, svědivých pupínků a puchýřků. Atopická dermatitida postihuje 1 z 5 dětí. 

Mezi nejčastější kožní zánětlivá onemocnění u dětí v kojeneckém a batolecím věku patří plenková dermatitida neboli opruzeniny, které se týkají až 50 % dětí, lze jim však předejít prevencí a pravidelnou hygienou. 

Existuje milion způsobů, jak být dobrým rodičem, ale myslíme si, že existuje pouze jeden způsob, jak vyrábět bezpečné produkty pečující o pokožku celé rodiny a zároveň způsobem udržitelným pro svět.

Péče pro děti přírodního původu 

Odpovědí na všechny problémy spojené s dětskou pokožkou je správná péče a také správný výběr kosmetiky. Při péči o dětskou pokožku je zcela zásadní používat kosmetiku, která je speciálně určena dětem.

Je třeba vyhnout se kosmetickým produktů obsahujícím alergizující složky a ideálně zvolit produkty založené na přírodních látkách. Kosmetickou péči pro všechny typy dětské pokožky nabízí značka Mustela®, která používá přírodní aktivní látky z udržitelného zdroje podle typu pleti.

Přípravky pro normální pokožku obsahují organické Avokádo Perseose®, přípravky pro atopickou pokožku organický destilát slunečnicového oleje, kosmetika pro suchou pokožku organický včelí vosk a produkty pro velmi citlivou pokožku organickou Schizandru. 

Všechny produkty vhodné pro dětskou pokožku koupíte ZDE


O značce Mustela 

  • Expanscience Laboratory, pod kterou patří značka Mustela®, je specialistou v oblasti kůže už více než 70 let.
  • Přípravky značky Mustela® obsahují v průměru 96 % složek přírodního původu. 
  • Značka Mustela® nabízí ucelenou řadu produktů určenou na čistění, koupání a péči o dětskou pokožku.
  • Všechny produkty jsou testované pod dermatologickým a pediatrickým dohledem a jsou testované pro použití od narození.
  • Na jeden produkt připadá více než 450 měření a testů.
  • Mustela® je členem B Corp1 již od roku 2018.
  • Cílem značky Mustela® je být do roku 2030 uhlíkově neutrální.

1  Splňuje nejvyšší standardy ověřené sociální a environmentální výkonnosti a vyvažuje zisk a účel.

Další článek