Domovská stránka » Věnované rodinám » SANDRA POSPÍŠILOVÁ: MATEŘSTVÍ VNÍMÁM JAKO TEN NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK
Věnované rodinám

SANDRA POSPÍŠILOVÁ: MATEŘSTVÍ VNÍMÁM JAKO TEN NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK

Foto: Kateřina Nováková

Moderátorka CNN Prima News Sandra Pospíšilová, dříve Parmová, se naplno věnuje své rodině a dbá na zdraví životní styl všech jejích členů. Proč pěstuje vlastní zeleninu a jaký je jejich typický jídelníček?

SANDRA POSPÍŠILOVÁ

Moderátorka Sandra Pospíšilová (dříve Parmová) je známá především svým dřívějším působením ve zprávách na CNN Prima News. V současné době se ale kromě moderování různých společenských akcí věnuje především svým dvěma malým dětem, Emily a Leonovi. Ačkoliv je na mateřské dovolené, rozhodla se podnikat a založila vlastní kosmetickou značku KĒORY Young.

V těchto chladných měsících je důležité dbát o své zdraví. Jak přistupujete kzdravotní prevenci vás a vašich dětí?

Na prevenci doma dbáme hodně, a to nejen v zimě. Snažíme se, aby měly děti pravidelný režim, dostatek spánku i pohybu. Chodíme každý den ven, ideálně dvakrát, ale to se ne vždy podaří, tak alespoň jednou. A samozřejmě se snažíme i o to, aby měly dostatečný přísun vitaminů, teď hlavně vitaminu D, který je zároveň i prevencí proti covidu. 

Na zahradě si pěstujete vlastní zeleninu. Řešíte nějak složení jídelníčku celé vaší rodiny?

Máte pravdu, něco málo doma pěstujeme. Ale je to spíše proto, aby děti věděly, že rajčata nebo bylinky nerostou v supermarketu. A co se týká jídelníčku, myslím, že je potřeba to řešit. Jinak by děti nejraději jedly sladkosti nebo brambůrky.

U nás se snažíme jíst jednou týdně rybu, jednou bezmasé jídlo a ve zbytku týdne střídáme různá masa na šťávě, omáčky nebo těstoviny. Ty naše děti milují. A pak se jim také snažíme nabízet pestrou škálu vitaminů, takže každý den do našeho jídelníčku zařazujeme sezónní ovoce a zeleninu.

Foto: Kateřina Nováková

Před rokem jste přivedla na svět druhého potomka. Jak vnímáte roli dvojnásobné maminky?

Mateřství vnímám jako ten nejkrásnější dárek. S Leonkem si ho navíc užívám úplně jinak něž s Emilkou, kdy jsem jako maminka vše objevovala a učila se. Teď je to mnohem snadnější. Už od startu jsem věděla, jak ho přiložit na kojení, jak koupat, jak ho rozvíjet. Jen teď musím dělit čas mezi obě děti a každé vyžaduje úplně něco jiného, tak to jediné je trochu náročnější. Jinak jsem moc šťastná, že mi bylo dopřáno mít dvě tak úžasné děti. Není nic víc.

V posledních letech se stále častěji mluví o finanční gramotnosti mládeže. Plánujete své děti v tomto ohledu sama vzdělávat?

Na 100 %. Leonek je ještě malý, ale Emilce už nějakou dobu říkáme, že maminka nebo tatínek jedou do práce, aby vydělali penízky a pak jsme si za to mohli něco koupit. Samozřejmě mnohem více jí to začneme vysvětlovat s nástupem do školy, kdy už sama bude peníze někdy potřebovat.

Je důležité, aby děti měly už jako malé ponětí o tom, že peníze se musí vydělat a stojí nás to nějaké úsilí a taky že platební karta neznamená neomezený zdroj financí.

Jaké jsou vaše plány do budoucna? Plánujete se naplno vrátit k moderování?

S návratem k moderování v televizi nespěchám. Vím, že se dvěma dětmi to bude větší výzva než s jedním. Nicméně k moderování akcí jsem se už vrátila. To se dá i s mateřskou hezky zvládat. Mám za sebou moderování několika veletrhů, castingy soutěže krásy nebo slavnostní openingy.

A i v letošním roce mě čeká několik krásných akcí. Je moc fajn během mateřské čas od času řešit i jiné věci než jen kolotoč kolem dětí. Vlastně si u toho dost odpočinu. Relaxuji prací. A kromě moderování se pak věnuji také sociálním sítím a vlastnímu projektu kosmetické značky KĒORY Young, což mne nesmírně baví.

Další článek