Domovská stránka » Věnované rodinám » PŘI POTÍŽÍCH SPOJENÝCH S POSTCOVIDOVÝM SYNDROMEM MOHOU POMOCI VITAMÍNY A FLAVONOIDY
ADVERTORIAL

Prodělali jste nemoc covid-19 a trápí vás problémy s dýcháním, bolesti hlavy nebo únava? Pak možná patříte k více než 10 % pacientů, kteří po prodělání nemoci covid-19 trpí takzvaným postcovidovým syndromem.

Dobrou zprávou však je, že možné příznaky postcovidového syndromu lze zlepšit užíváním flavonoidů, stopových prvků a některých vitamínů, zejména vitamínu C, B a D.

Koho se postcovidový syndrom nejčastěji týká?

Podle lékařů se postcovidový syndrom může objevit u každého, kdo prodělal onemocnění covid-19. Nutno dodat, že se nevyhýbá ani zdravým a mladým lidem, a dokonce ani dětem. 

Ohroženější jsou však lidé dlouhodobě nemocní nebo trpící autoimunitním onemocněním. Symptomy postcovidového syndromu mohou přetrvávat ještě 12 týdnů po prodělání onemocnění.

Postcovidový syndrom je spojený s širokou škálou příznaků. Kromě výše uvedené bolesti hlavy či zadýchávání a únavy se může projevovat také problémy s pamětí, psychickou nepohodou, bolestmi hrudní a bederní páteře, srdečními nebo trávicími potížemi.

Jak zmírnit projevy postcovidového syndromu?

Pokud i vy pociťujete některý z těchto příznaků, měli byste svému tělu pomoci také dodáním potřebných flavonoidů, dopřát zejména dostatečný odpočinek a bohatou a vyváženou stravu. Myslete také na pitný režim a věnujte se pravidelnému pohybu, například v podobě podobě každodenní krátké procházky.

Posilte imunitu pomocí flavonoidů, stopových prvku a vitamínů

K rychlejší rekonvalescenci můžete tělu pomoci také dodáním potřebných flavonoidů, stopových prvku a vitamínů. Flavonoid baicalin je výtažkem z kořene šišáku bajkalského a léta se používá pro své protizánětlivé, protiinfekční a regenerační účinky. 

Také snižuje schopnost replikace viru SARS-CoV-2. Optimální doplněk stravy by měl obsahovat i vitamín D3, který přispívá ke správnému fungování imunitního systému, vitamín C bojující proti únavě a vyčerpání, vitamín B6 ke správnému fungování nervové soustavy a vitamín B12 nezbytný ke správné látkové přeměně při tvorbě energie.

Všechny tyto vitamíny včetně důležitých minerálních látek nabízí doplněk stravy Restart Covital Day, který je speciálně navržen právě pro pacienty s postcovidovým syndromem. 

Restart Covital Day a Restart Covital Night

– Vitamínový a minerální doplněk stravy Restart Covital Day je určený k dodání energie a posílení psychiky. Kromě vitamínů D3, C, B6 a B12 obsahuje také baicalin, zinek, hořčík a aescin.

– Doplněk stravy Restart Covital Night přispívá ke zdravému spánku a oddechu. Obsahuje baicalin, vitamín D3, zinek, hořčík, 5-HTP a extrakt kozlíku lékařského – to vše pozitivně ovlivňuje usínání a duševní pohodu.

Další článek