Skip to main content
Domovská stránka » Životní styl » ANNA KADEŘÁVKOVÁ: V PRAZE JSEM SE NARODILA I VYRŮSTALA
Životní styl

ANNA KADEŘÁVKOVÁ: V PRAZE JSEM SE NARODILA I VYRŮSTALA

Rozhovor se známou českou herečkou a instagramerkou o tom, jaký je život v hlavním městě.

Jste rozená Pražačka; je Praha jediné město, kde jste bydlela?

V Praze jsem se narodila i vyrůstala. Nějakou dobu jsem bydlela v Los Angeles v USA. Tamní způsob života je naprosto nesrovnatelný.

V jakých částech Prahy nejraději trávíte svůj volný čas?

Máme rodinný domek na Praze 5, kde jsem strávila celé svoje dětství. Tam to mám nejraději a tam se nejraději vracím. Moc důležitá je pro mě příroda a té je díky Prokopskému a Dalejskému údolí na Praze 5 naštěstí dost.

Na začátku roku jste aktivně hledala bydlení, bylo to náročné? Jak jste situaci řešila?

Situace ohledně bydlení pro mladé je v Praze zoufalá. Abyste mohli v Praze bydlet na dobře situovaném místě v hezkém bytě, potřebujete měsíčně vydělat spoustu peněz. To si mladí Pražané dovolit nemohou. Je mi líto, že město tento problém neřeší a nepomáhá mladým lidem v situaci, kdy se chtějí osamostatnit a postavit se na vlastni nohy. 

Jak řešíte ranní dopravní situaci v Praze? Jakým prostředkem se nejčastěji přepravujete?

Nejčastěji jezdím autem, ale když vyloženě nemusím, volím raději tramvaj nebo chodím pěšky. Znám časy dopravních špiček a přesunu autem se v těchto časech snažím vyhnout. 

Co je pro vás důležité během pracovního nasazení? Dokážete si představit, že byste byla zaměstnancem? Co by v takovém případě pro vás bylo prioritou?

Důležitá je pro mě časová flexibilita, kterou vždy stavím na první místo. Jsem vděčná, že díky své herecké profesi a též Instagramu jsem svým vlastním pánem a mohu si sama vybrat, do čeho půjdu, a co odmítnu. Je to fáze, kterou jsem budovala několik let. A dnes jsem takto šťastná. Je to osvobozující pocit, který bych přála každému.

Next article