Domovská stránka » Životní styl » DAVID PÁRTL O ŽIVOTOSPRÁVĚ
Životní styl

DAVID PÁRTL O ŽIVOTOSPRÁVĚ

ROZHOVOR SE ZNÁMÝM INSTAGRAMÉREM A FITNESS INSTRUKTOREM LESMILLS O TOM, JAKOU ŽIVOTOSPRÁVU JE POTŘEBA PŘI SPORTOVNÍM VÝKONU DODRŽOVAT?

Jste Elite LesMills instruktor. Leckdo tenhle výraz slyší poprvé, o co se jedná?

Les Mills je světově nejpopulárnější skupinové cvičení, které vzniklo na Novém Zélandě. Celý koncept je založený na motivační hudbě a skvělé choreografii, kterou připravuje tým expertů. My se na základě této choreografie učíme, a co se naučíme, poté předáváme na našich lekcích ve fitness klubech. Celý svět cvičí to stejné a každé tři měsíce se hudba a choreografie mění. Les Mills má i dokonale zvládnuté vzdělávání svých instruktorů. Já jsem Elite instruktor v kardio programu Bodyattack. Jednoduše řečeno mám specifické vzdělání a dovednosti. Teď se chystám své vzdělání dále prohloubit v programu Bodypump. Výhledově bych rád takto zvládl všechny své programy.

Denně během lekcí nejspíš spálíte spoustu energie. Jak vyrovnáváte deficit?

To je pravda, mám vysoký výdej energie, protože na lekcích nestojíme, ale cvičíme na 100 % celou lekci společně s lidmi, abychom je tím motivovali. Snažím se jíst jídlo, které je bohaté na živiny, abych dorovnal deficit. Poslední dobou nepoužívám takřka žádné fitness suplementy. Raději získávám potřebné živiny z jídla. Místo proteinového shaku si dám například kefírové mléko nebo cokoliv jiného přirozeně bohatého na bílkoviny.

Jste jedním z těch, kdo přešli z konzumace živočišných mlék k rostlinným?

Z živočišných mlék na rostlinná jsem ještě úplně na sto procent nepřešel. Stále si rád dám výrobky z kravského mléka nebo i přímo mléko. Ale je pravda, že teď jsem kravské mléko výrazně omezil a nahradil rostlinnou alternativou od Body&Future. Rostlinná mléka jsou mnohem lehčí na žaludek a snazší na trávení. Kravské mléko také není příliš dobré pro kůži. Já mám problematickou pokožku a s množstvím mléka, co vypiju, to není nejlepší. Ono to celé i nejspíš souvisí s tím, že v přírodě mléko pijí mláďata, ne dospělí jedinci. Navíc tato rostlinná mléka mají velmi dobré příchutě a snadnou dostupnost, mají je například v každém Albertu.

Rostlinné alternativy k mléku Body&Future jsou oproti konkurenci výjimečné tím, že obsahují dvojnásobný podíl ořechové složky. Produkty OAT vyrábíme s přívlastkem Clean Label – znamená to, že neobsahují nic navíc, jen oves a vodu. Všechny jsou vhodné pro vegany. Body&Future, rostlinné alternativy k mléku, si zachovávají původní složení a kvalitu po celou dobu své trvanlivosti. Díky moderní technologii plnění v studené aseptice nemusíme přidávat žádné chemické konzervační látky a naše výrobky se obejdou i bez přidaného cukru

Body&Future rostlinné alternativy mléka
Zařadil byste svůj způsob života do Eco-friendly stylu?

To je pro mne v celku náročná otázka. Ano i ne. Už od mala mne mamka učila neplýtvat jídlem. Jídlo zkrátka do koše nepatří, a toho se držím. A pak čtu, kolik tun jídla se ročně vyhodí. Postupně začínám víc a víc ekologicky myslet. Oceňuji firmy, které přechází na eko výrobu, kam také spadají obaly od rostlinných mlék, o kterých jsem mluvil před chvílí, ty navíc mají 100% recyklovatelný obal včetně etikety, což u jiných výrobců není běžné. Omezit používání plastových obalů, především těch jednorázových, nebo například brček na pití, už by měla být samozřejmost. I když po pravdě tohle naši planetu a civilizaci nezachrání.

Množství skleníkových plynů, které lidstvo produkuje, ať už to jsou tepelné elektrárny, nebo velkostatky pro chov krav pro produkci masa a mléka, je obří hrozbou pro nás pro všechny. Ale bohužel s tím my, jednotlivci, nic neuděláme. Nemluvě o požárech lesů a pralesů v posledních týdnech.

Jak probíhá takové vaše ráno před tréninkem?

Mé ranní lekce začínají v 7.15. Takže jsem čas mezi zazvoněním budíku a odchodem do fitka maximálně zredukoval, protože co si budeme povídat, ráno se počítá každá minuta spánku k dobru. Vstanu v 6.00, nejprve ranní hygiena v koupelně, pak se obléknu, sbalím věci na cvičení, sním jogurt a cca v 6.25 vycházím. Pokud nestíhám, tak si vezmu na cestu banán a proteinový nápoj od Body&Future. A až po lekci mě čeká klasická snídaně.

Další článek