Domovská stránka » Životní styl » Ekologické Česko » AROMATERAPEUTICKÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA JE POTĚŠENÍM PRO TĚLO I MYSL
ADVERTORIAL

Aromaterapie je metoda, která je lidstvu známá více než 6000 let a i dnes má své nenahraditelné místo ve světě kosmetiky. Výjimečné vlastnosti esenciálních neboli éterických olejů, které potvrdila řada studií, ve své kosmetice využívá i česká značka Nobilis Tilia.

Aromaterapeutická kosmetika značky Nobilis Tilia je spojením moderních vědeckých postupů s prověřenými léčivými účinky rostlin.“ Říká spolumajitelka a diplomovaná aromaterapeutka Adéla Zrubecká.

Aromaterapie: Souhra krásy a životní harmonie 

Příběh značky Nobilis Tilia, která vyrábí aromaterapeutickou přírodní a BIO kosmetiku, se začal psát již v roce 1994, kdy se značka stala průkopníkem přírodní aromaterapeutické kosmetiky v Čechách. Kosmetické produkty značky Nobilis Tilia, založené doktorem Zbyňkem Šedivým, propojují moderní vědecké postupy s prověřenými léčivými účinky rostlin. Díky využití éterických olejů tato kosmetika nejen pečuje o pokožku, ale její použití se stane i relaxačním rituálem podporujícím životní pohodu. 

Vliv aromatických esencí na tělo a mysl ostatně využívali už Egypťané a starověký řecký lékař Hippokrates, známý jako „otec medicíny“, tvrdil, že cesta ke zdraví vede přes každodenní aromatické koupele a masáže vonnými oleji.

Foto: Nobilis Tilia

Kosmetika zrozená uprostřed české krajiny

Kosmetické produkty značky Nobilis Tilia se vyrábí uprostřed přírody, a sice v nádherné krajině na hranicích Národního parku České Švýcarsko ve Vlčí Hoře. Tato krajina značku neustále inspiruje, a značka Nobilis Tilia na oplátku inspiruje ostatní, aby pečovali o krajinu i o koloběh vody. I ona sama se při pěstování rostlin a výrobě kosmetiky snaží být v maximální harmonii s přírodou. Pěstování rostlin na Vlčihorské zahradě je založeno na principech permakultury a biodynamického zemědělství s cílem zachovat kvalitní půdu i pestrost rostlin a živočichů.

Nobilis Tilia přírodu šetří i ekologicky šetrnými budovami, část energie získává z obnovitelných zdrojů a k čištění vody jí slouží vlastní kořenová čistička. Kromě ochrany přírody si značka zakládá také na kvalitě svých výrobků a budování dobrých vztahů se svými zákazníky, zaměstnanci i dodavateli, od kterých vyžaduje co nejohleduplnější přístup k přírodě i lidem. Výroba kosmetiky je založená na pečlivé ruční práci a neustálém hledání nových receptur a zlepšování těch stávajících. Značka hledá ty nejkvalitnější suroviny napříč celým světem. V současné době Nobilis Tilia nabízí nejširší portfolio certifikovaných výrobků CPK a CPK BIO na trhu.


Zajímavé informace o značce Nobilis Tilia

  • Naprostá většina produktů (přes 80 %) je certifikovaná jako přírodní nebo BIO kosmetika.
  • Při výrobě kosmetiky značka usiluje o energetickou úspornost, šetří vodu a minimalizuje odpad.
  • Neustále zvelebuje lokalitu, hosté si mohou během celého roku odpočinout v její bylinkové čajovně nebo zahradě. 
  • Dlouhodobě spolupracuje s několika projekty a iniciativami (Nadační fond Zdeňky Žádníkové, Unie porodních asistentek, Porodnice FN Brno, Asociace českých aromaterapeutů …) a sponzoruje také řadu regionálních sportovních a kulturních akcí. 

Vydejte se do Centra aromaterapie ve Vlčí Hoře

Další článek