Skip to main content
Domovská stránka » Životní styl » Ekologické Česko » PO DOSAŽENÍ CO2 NEUTRALITY PLÁNUJE BOSCH SNÍŽIT EMISE O DALŠÍCH 15 %
ADVERTORIAL

Firma Bosch vnímá udržitelnost jako součást své společenské odpovědnosti. V roce 2020 jsme se stali první celosvětově CO2 neutrální průmyslovou společností a nyní se soustředíme na redukci emisí v dodavatelském řetězci.

KRISTÝNA NOVÁKOVÁ

Corporate Communications Specialist

Region Czech Republic & Slovakia

Bosch se stal v roce 2020 první celosvětově CO2 neutrální průmyslovou společností. Co znamená CO2 neutralita společnosti Bosch ve všech jejích 400 pobočkách zahrnuje vlastní výrobu, administrativu i výzkum.

Počítá s emisemi CO2, které jsou výsledkem spalování fosilních paliv, jako je benzín, nafta, topný olej, zemní plyn a uhlí, jakož i se všemi procesními plyny společnosti (Scope 1). Zahrnuty jsou také nepřímé emise CO2 ze spotřeby energie ve formě elektřiny, dálkového vytápění nebo páry (Scope 2).

Co bude následovat?

,,Po dosažení uhlíkové neutrality ve Scope 1 a 2 chceme snížit emise v dodavatelském řetězci (Scope 3). Zde jsme si vytyčili cíl snížení emisí o dalších 15 %, a sice do roku 2030, což představuje zhruba 67 milionů tun CO2,“ uvedla Kristýna Nováková, specialistka korporátní komunikace pro Bosch v ČR.

I po dosažení CO2 neutrality společnost nadále zvyšuje energetickou účinnost tak, aby došlo k minimalizaci využívání kompenzačních certifikátů v rámci Scope 1 a 2, kterými aktuálně kompenzuje zhruba 27 % nevyhnutelných emisí.

Současně se zaměřuje na analýzu dodavatelského řetězce a emisní stopy svých produktů a služeb, což samozřejmě vyžaduje úzkou spolupráci s dodavateli. Emise chce Bosch snížit např. v logistice nebo při nákupu materiálů.

Čeho se snížení emisí týká?

Snížení emisí se týká i fáze používání produktů společnosti. ,,Například pokud budeme schopni optimalizovat faktor výkonosti a efektivity u našich produktů, koncoví zákazníci by k provozu potřebovali méně elektřiny, plynu nebo vodíku. A vzhledem k délce životnosti našich produktů to bude mít příznivý dopad,“ dodala Kristýna Nováková.

Snižování emisí v průběhu životního cyklu výrobku se týká téměř celého portfolia společnosti – od spotřebního zboží přes tepelnou techniku až po řešení v oblasti mobility a průmyslu.

,,Tím, že jednáme ekonomicky, ekologicky a sociálně odpovědným způsobem, chceme zlepšit kvalitu života lidí a chránit živobytí současných i budoucích generací. Naplňujeme tak naše motto Stvořeno pro život,“ uzavírá Kristýna Nováková.


Fakta o společnosti Bosch

  • Byl první celosvětově CO2 neutrální průmyslovou společností.
  • Dosáhl CO2 neutrality v Německu už v roce 2019
  • Zastává pozici technologické neutrality, která umožňuje firmě hledat klimaticky šetrná řešení mobility komplexně, včetně těch pro stávající flotilu.
Next article