Skip to main content
Domovská stránka » Životní styl » Ekologické Česko » SPOLEČNOSTI SMĚŘUJÍ K DIGITÁLNÍ TRANSFORMACI A AUTOMATIZACI
ADVERTORIAL

Procesy firemní digitalizace a automatizace se ve vyspělém světě zcela přirozeně vyvíjí. V současné době je mnoho společností považuje za nezbytný krok k rozvoji a ochraně svého podnikání.

Trend digitalizace odrážejí nejnovější statistiky spojené s digitální transformací. Podle nich má v dnešní době zavedenou strategii digitální transformace více než 70 % společností.

Společnosti považují za hlavní výhody digitalizace zejména zlepšení provozní efektivity, naplnění očekávání zákazníků, zlepšení kvality nového produktu a snížení nákladů na jeho vývoj.

Podle odborníků mezi klíčové výhody implementace digitálních technologií patří i výrazná úspora času, lidských zdrojů, energie, pohonných hmot, šetrnost vůči životnímu prostředí a také urychlení pokroku směrem k podnikovým cílům.

Budoucnost tkví v digitalizaci

Jednou ze společností, jejímž dlouhodobým cílem je digitalizovat všechny procesy ve výrobě, skladu i administrativě, je společnost Continental Automotive.

Do budoucna bychom takto propojili naše systémy i se systémy zákazníků, dodavatelů a jejich subdodavatelů, což by mělo vést k usnadnění plánování výroby a dodávek napříč celým řetězcem. Výsledným efektem bude udržitelný dodavatelský řetězec.

Ředitel brandýského závodu Continental Tomáš Vondrák

Digitalizace jako nedílná součást oblasti automotive

Předpokládá se, že do roku 2023 budou digitálně transformované organizace přispívat k více než polovině celosvětového hrubého domácího produktu (HDP), což bude činit zhruba 53,3 bilionů dolarů.

Digitální technologie se stávají součástí téměř všech oblastí a transformují také automobilový průmysl. Ve vozidlech dnes digitální technologie představují minimálně 50 % celkové hodnoty automobilů.

Strategie ochrany životního prostředí společnosti Continental ZDE

Digitalizace a robotizace v Continental Automotive

Vstříc inovacím, digitalizaci a automatizaci v automobilovém průmyslu dlouhodobě kráčí i zmíněná společnost Continental Automotive. Ta se věnuje například vývoji a produkci velkoformátových automobilových displejů nebo vysoce výkonných počítačů fungujících jako centrální mozek celého auta.

Brandýský závod využívá ve své výrobě nejnovější trendy v digitalizaci a automatizaci, jako je například virtuální dvojče, které díky virtuální realitě přenese výrobní linku do digitálního světa.

Od loňského roku v závodě přibyly i sedmiosé robotické systémy, které doplňují stávající neživé pomocníky – coboty.

Next article