Skip to main content
Domovská stránka » Životní styl » Ekologické Česko » UDRŽITELNOST JE PRO PPL ZÁKLADNÍM KAMENEM
ADVERTORIAL

Podpora ekologie, rozvoj elektromobility a zelená logistika jsou důležitou součástí firemní strategie PPL CZ. V dlouhodobém horizontu se chce firma dále podílet na snižování uhlíkové stopy, ale také podporovat ekologii v různých oblastech provozu. 

Zelená energie i mobilita

Všechny probíhající i budoucí stavby firmy PPL CZ umožní nabíjení elektrických vozidel, obsahují stavební prvky minimalizující spotřebu energií a tvorbu uhlíku. Kromě jiného jsou budovány tak, aby umožnily instalaci fotovoltaických elektráren. Stávající body sítě navíc prošly energetickým auditem.

S podporou obnovitelných zdrojů kupuje společnost PPL CZ 85 % veškeré potřebné elektrické energie. „Abychom zajistili dokonalost našich služeb zákazníkům, zahájili jsme kroky k budování bezemisní flotily užitkových vozidel do 3,5 t. Mezi tyto kroky patří mimo jiné jejich elektrifikace, používání udržitelných paliv a optimalizace sítě, to vše v úzké spolupráci s našimi subdodavateli v této oblasti,“ uvádí David Voznička, provozní ředitel PPL CZ.

V současné době má PPL CZ  v provozu desítku elektroaut, kromě nich také auta na CNG pohon a elektrokola. Dopravcům poskytuje společnost program dotací podporující elektromobilitu a příplatek za vozidla splňující poslední Euro normu. Kamiony propojující distribuční síť PPL splňují nejpřísnější limity EURO 6.

Redukce uhlíkové stopy

„Naši ekologickou stopu napomáhá redukovat novinka loňského roku, a to zavedení výdejních a podacích schránek, tzv. Parcelboxů. Doručení vícero zásilek do Parcelboxů nebo partnerských míst Parcelshopů je oproti klasickému způsobu ekologičtější. Proto patří k hlavním pilířům pro dosažení uhlíkové neutrality PPL do roku 2050.“ objasňuje Petr Horák.

A dodává: „Vedle investic do ekologických změn naší infrastruktury se zaměřujeme také na digitalizaci procesů, která nemalou měrou přispívá k naší zelené strategii. I z tohoto důvodu jsme jako první oblast digitalizovali přepravní dokumentaci, a ročně tak šetříme miliony listů tištěného papíru.“

Foto: PPL

Vše, co děláme, slouží jedinému účelu: propojování lidí a zlepšování životů. Tento závazek řídí naše úsilí i smysl pro odpovědnost, podtrhuje naše hodnoty, zaměřuje naše poslání a vytváří dlouhodobou hodnotu.

Petr Horák, CEO PPL CZ

Jaké je to být v týmu PPL?

Kromě jiného získala společnost PPL CZ prestižní ocenění Great Place To Work a Top Employer Czech Republic. „Úspěchy naší společnosti jsou hlavně zásluhou skvělých lidí v PPL, kteří vytvářejí přátelské pracovní prostředí, v jehož středu vždy stojí náš zákazník,“ uvádí Horák.

„Naši pracovníci jsou pro nás na prvním místě, proto klademe důraz na jejich zdraví a bezpečnost. Z tohoto důvodu v rámci firemních benefitů podporujeme prevenci a zdraví se službou uLékaře. Jako perličku na závěr mohu prozradit, že pro řidiče zavádíme kurzy bezpečné jízdy na polygonech,“ zakončuje Horák.

Next article