Domovská stránka » Životní styl » Ekologické Česko » UHLÍKOVOU STOPU MÁME POD KONTROLOU
ADVERTORIAL

Logistická firma Geis je na českém přepravním trhu už více než 30 let. Za tu dobu si vybudovala dobré jméno a pozici logistického leadera. Mimo jiné také zavádí řadu inovací směřujících k trvale udržitelnému rozvoji společnosti. V loňském roce například ve spolupráci s brněnskou firmou PKV BUILD zavedla maximálně digitalizovaný systém, díky kterému řídí klíčové klimatické parametry svého fungování. 

Jednou z cest udržitelného podnikání je pro Geis i snižování uhlíkové stopy. Aby byl dosažen skutečně významný efekt, musí se následovat komplexní soubor mnoha kroků. Prostřednictvím nového systému je však energetický management jednodušší.

Platforma Enmon sleduje a optimálně řídí spotřebu energií, monitoruje jejich výkyvy a počítá i zmíněnou uhlíkovou stopu v čase. 

Výměna světel za úspornější LED alternativu na pobočce v Modleticích, Foto: Geis CZ

Systém umí měřit spotřebu on-line, monitoruje CO2 stopu, hlídá termíny revizí, eviduje faktury, odhalí nadměrnou spotřebu, umí také předejít haváriím. Zásadní roli však v celém procesu hraje analýza hospodaření s energiemi.

Cílem rozboru je nejen zhodnocení stávajícího stavu, ale i následný návrh opatření v budovách a jejich technických zařízeních, respektive technologiích. Tyto nápravné kroky směřují k minimalizaci energetické náročnosti.

Geis na základě výsledků analýzy provádí změny a zlepšování, což v konečném důsledku vede i ke snižování nákladů. V některých provozech bylo vyměněno osvětlení, do nových poboček se plánuje instalace fotovoltaiky, v neposlední řadě se také pružně reaguje na nadměrné spotřeby energií.

Kariéra v Geis? Prohlédněte si volná místa ve vašem okolí ZDE

VGP Park Bratislava, nacházející se u městečka Triblavina, Foto: Geis CZ

Na trvalou udržitelnost byl kladen důraz i přivýběru místa pro centrální pobočku Geis na Slovensku. VGP Park Bratislava, nacházející se u městečka Triblavina, má integrované prvky trvalé udržitelnosti a environmentální odpovědnosti.

Export paletových zásilek: exportní ceník na míru ZDE

Firma také modernizuje svůj vozový park, testuje alternativní pohony a využívá asistenčních systémů k hospodárnějšímu stylu jízdy. Desítky nových tahačů s logem Geis mají výrazně nižší spotřebu a emise.

Mimo snižování zátěže na životní prostředí se logistická společnost Geis snaží také kompenzovat uhlíkovou stopu své činnosti. Pravidelně například vysazuje stromy v oblastech poškozených důlní činností a kůrovcovou kalamitou nedaleko své pobočky u Plzně.

Další článek