Skip to main content
Domovská stránka » Životní styl » NIKOL MORAVCOVÁ: V LÉTĚ JEDINĚ ČECHY
Životní styl

NIKOL MORAVCOVÁ: V LÉTĚ JEDINĚ ČECHY

Fotograf: Anna Koniaeva
JAK TRÁVÍ LETNÍ DNY A JAK SE NA NĚ PŘIPRAVUJE ZNÁMÁ MODERÁTORKA, HEREČKA, BLOGERKA A HLAVNĚ ZAKLADATELKA NOVÉ REALITY SHOW ČESKO SLOVENSKO HLEDÁ INFLUENCERA – INSTA HERO SHOW A POŘADATELKA BLOGES MARKETŮ, NIKOL MORAVCOVÁ?

Co si představíte, když se řekne léto?

Hovoříme-li konkrétně o letošním létě, tak porod. Čeká mě totiž přesně v polovině prázdnin a celé léto tomu přizpůsobujeme. Je to pro mě zcela nová životní etapa a moc se na to všechno těším. Začínáme už zařizovat a přizpůsobovat vše našemu novému přírůstku do rodiny a přiznám se, že mi aktuální teploty moc k optimismu nepřidávají. Byly doby, kdy jsem celé léto natáčela filmy, jezdila po festivalech nebo trávila večery v letním kině, na pikniku, sportováním nebo cestováním po Čechách. Ale protože slavíme s manželem oba v létě narozeniny, tak si alespoň jednu party ještě užijeme.

Kde nejraději trávíte letní dny? Jaká je vaše oblíbená destinace?

V létě jedně Čechy! Nechápu moc lidi, co cestují k moři, když je u nás krásně, a ještě navíc dlouho světlo. Destinace jako Asie nebo Amerika dávají větší smysl v zimních měsících, a proto přes léto miluju cestování po naší zemi. Navštěvujeme různá historická města, parky, hrady nebo zámky a umím si užít i prázdnou Prahu, když jsou všichni pryč. Zajedu si na kole třeba na náplavku, do Stromovky, po cyklostezkách podél řeky nebo někam na vyhlídku. Taky ráda objevuju nová místa na koupání v pískovnách nebo přírodních koupalištích a ze všeho nejradši mám ty venkovní zahrádky, kde si dám chlazený drink. Nebo třeba výlet lodí nebo sjíždění řek taky stojí za to!


Nechápu moc lidi, co v létě cestují k moři, když je u nás krásně, a ještě navíc dlouho světlo.

Jak se připravujete na dovolenou? Prozraďte nám pět věcí, které si zabalíte na každou cestu.

Fotograf: Anna Koniaeva

Tak na to jsem specialistka! Za svoji kariéru blogerky/influencerky jsem občas cestovala i několikrát do měsíce a nestíhala někdy ani prát, a hlavně jsem musela řešit místo v kufru. Proto jsem zavedla pravidlo tří odstínů barev, které k sobě ladí, aby se dalo oblečení a boty kombinovat. Třeba světle modré džíny, růžový vršek a bílé doplňky. Ideální pro každou příležitost – a zároveň se věci mezi sebou nevylučují. Samozřejmě černá, šedá, béžová taky nikdy nezklamou. Doporučuji outfity předem vidět třeba na posteli nebo ramínku a rozvrhnout si, co na který den podle počasí. Většinou začínám balit podle bot – nejdříve ty, které jsou pohodlné a neutrální, v těch také cestuji. Potom jedny elegantní, ideálně lodičky na přiměřeném podpatku (nevíte dopředu, jaký bude terén) a nakonec žabky nebo pantofle do sprchy nebo na snídani. V mém kufru nikdy nesmí chybět cestovní balení kosmetiky, kterou mám už předbalenou dopředu, a nabíječka na mobil. Doporučuji také vzít si nejnutnější léky/vitamíny a náplasti, na ty se často zapomíná, podobně jako pokrývky hlavy, které si balím vždy do příručního zavazadla, stejně jako sluchátka a žvýkačky, abych si zkrátila čas na cestě.

Jste spíš aktivní cestovatelka, nebo na dovolené raději odpočíváte?

Popravdě jsem se naučila odpočívat až teď v těhotenství. Nejsem ten typ, co si lehne na dovolené na lehátko a nehne se. Jsem od přírody akční typ, a musím neustále něco objevovat a zkoušet. Takže pokud jsou na pláži vodní sporty, tak postupně všechny otestuju, pak si najdu zajímavá místa v okolí a jdu je prozkoumávat. Na světě je ještě tolik věcí, které bych chtěla vidět. Tak snad se na ně podíváme i s naší malou.

Next article