Domovská stránka » Boj o talenty » Hledáme talenty » DĚLÁTE PŘI STUDIU NĚCO NAVÍC? MY V IAESTE ANO!
ADVERTORIAL

Během studia na vysoké škole můžete díky studentské organizaci IAESTE získat odborné i jazykové zkušenosti, které jistě využijete v budoucím profesním životě a poznat řadu skvělých nových lidí a kultur.

Václav Hrach

člen vedení LC ZČU Plzeň, student práv

Při studiu na vysoké škole, trávíme dobrovolně několik hodin týdně prací navíc a zadarmo. Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že jsme blázni. Takových nás ale je ve více než 80 státech světa velké množství. Jsme lidé, kteří milují poznávání a propojování cizích kultur, lidé, kteří dokáží ocenit zkušenosti a zážitky. 

Co je naší hlavní činností? 

Zařizujeme mezinárodní placené stáže pro studenty a čerstvé absolventy, především technických oborů, ale nejen těch. Mezi naše každodenní úkoly patří komunikace s firmami, které by naše trainees rády přijaly, zprostředkování nabídky studentů, kteří by vyhovovali jejich požadavkům, a následné řešení celého procesu.

Dále pořádáme eventy, při kterých stážisti více poznají českou kulturu a členy našeho spolku. Každoročně například vyrážíme na kolech přes Lednicko-valtický areál nebo na vodácký sjezd Vltavy s prohlídkou Českého Krumlova. 

Zvažujete zahraniční stáž a chcete vědět, co vás čeká? Klikněte ZDE

Obdobné akce pořádají i kolegové v zahraničí, kam vyrážejí čeští studenti. Náš stážový program rozvíjí studenty o odborné, jazykové znalosti, a zároveň nabízí zkušenosti s prací v jiné zemi.

Každoročně se z České republiky podaří vycestovat na zahraniční praxi asi stovce studentů. Program otevírá možnost obohatit firemní kulturu i načerpat mezinárodní atmosféru uvnitř společnosti. A také přispívá k větší toleranci a porozumění mezi národy a kulturami.  

Proč jet na stáž s IAESTE?

V Česku působíme na osmi univerzitách – ČVUT, VŠCHT, UK v Praze, ZČU v Plzni, VUT v Brně, TUL v Liberci, UTB ve Zlíně a VŠB v Ostravě. Výhodou našich stáží je, že jsou zařizovány od studentů pro studenty, nikdo tedy není v cizí zemi sám a vždy se má na koho obrátit a s kým trávit volný čas. Během  prvního dne v nové práci jsme pak všem osobně plně k dispozici. 

Škála našich dobrovolnických aktivit je ale velmi široká. Mimo jiné pořádáme veletrhy pracovních příležitostí – největší svého druhu v celé střední Evropě. Všechny činnosti, do nichž se zapojujeme, nás rozvíjí ve více ohledech – například time-managementu, team leadershipu, komunikaci, ale také ve vnímání světa jako takového. 

Registrujte se na zahraniční stáž ZDE

Vyjet s námi na stáž či být součástí IAESTE, a vše tak organizovat, rozhodně pomáhá s  uplatněním na trhu práce, jelikož získáváme dovednosti, které se člověk jen studiem nenaučí.

Jsem toho názoru, že být součástí jakékoliv studentské organizace dává rozhodně smysl pro každého, kdo chce rozšířit spektrum svých znalostí a zkušeností. Přesně dle našeho motta: Work, Experience, Discover.

Další článek