Domovská stránka » Boj o talenty » Hledáme talenty » DNES JE ZÁSADNÍ UMĚT PRODAT SÁM SEBE
ADVERTORIAL

Ředitel jedné z poboček Raiffeisenbank, Marek Strachota, nám popsal, jak by měl vypadat kandidát na pozici bankéře, proč je důležité umět se prodat a jaké zaměstnanecké benefity na nové zaměstnance v Raiffeisenbank čekají.

MAREK STRACHOTA

ředitel pobočky Raiffeisenbank

Jaké dovednosti by měl mít ideální uchazeč o pozici bankéře v Raiffeisenbank?

Měl by mít rád výzvy a být ochotný učit se novým věcem. U našich bankéřů nepožadujeme nějaké rozsáhlé předchozí zkušenosti v oboru, vše je rádi naučíme. Sám jsem před 6 lety nastupoval do banky bez předchozí zkušenosti a s životopisem průměrného studenta. Nových informací bude tedy pro nezkušeného uchazeče více, a to přinese i nějaké výzvy, kterých by se ale určitě neměl zaleknout. 

Práce bankéře je hodně o jednání s klienty, proto nás určitě zaujmou komunikativní uchazeči. Preferujeme bankéře, které bude bavit vymýšlet s klienty různá řešení a nebudou se jim bát tato řešení i patřičně prodat. Dnes je také zásadní umět prodat sám sebe, takže uchazeči s touto dovedností mají u nás už z poloviny vyhráno.

Jaké příležitosti máte pro uchazeče?

V případě, že jste úspěšně složili maturitní zkoušku, máte v Raiffesenbank příležitost dostat se ke specializované práci, na kterou byste v jiném oboru potřebovali několik let předchozích zkušeností. 

Z pohledu vysokoškoláka jsem si nástup zažil já. To, co mě zaujalo a potvrdilo se, byla reálná možnost kariérně růst a specializovat se na různé aspekty práce bankéře. Studoval jsem ekonomii, proto mě zaujala možnost specializovat se na oblast investic. Využil jsem široké nabídky školení a tržních reportů, abych se v této oblasti ještě více specializoval.

JAK ZAZÁŘIT NA VÝBĚROVÉM ŘÍZENÍ? ZJISTĚTE ZDE

Na jaké benefity se vaši budoucí zaměstnanci mohou těšit?

Běžným standardem už je 5 týdnů dovolené, 3 flexi dny nebo studijní volno. Pro mě jsou však jasnými favority opravdu komplexní systém kafeterie, který využijete dle své volby, a zvýhodněné bankovní služby.

V systému kafeterie dostanete na celý rok značnou částku, která se při dalších letech zvyšuje. Kromě stravenek a flexipasů se dají tyto peníze využít také na dovolenou, e-shopy lékáren, optiky, Slevomat nebo přímo v některých obchodech. Navíc můžete využít například i zvýhodněné převedení bonusů.

Ze zvýhodněných bankovních služeb lze využít lepšího účtu a zlaté karty zdarma či výhodnějšího spoření přímo na účtu. Jednoznačně u mě ale vyhrála možnost využít hypotéky bez nutnosti vlastních úspor a s velmi nízký úrokem oproti tehdejšímu standardu.

Jak vypadá běžný pracovní den u vás na pobočce?

Běžný den v práci vypadá tak, že ráno se s kolegy setkáme u snídaně, kde probereme nějaké novinky za poslední dny. Poté již během dne řešíme požadavky klientů, kontaktujeme naše stávající klienty se zajímavými úpravami produktů a dopracováváme obchodní případy. Protože práce je především o obchodech, často se předháníme, kdo uzavře zajímavější. 

NAŠE TÝMY: VYBERTE SI TEN, DO KTERÉHO NASKOČÍTE. KLIKNĚTE ZDE

Před několika lety jste nastoupil na pozici bankéře a nyní řídíte celou pobočku. Co za vaším úspěchem stojí?

Přestože jsem při nástupu původně s kariérou manažera nepočítal, pomohla mi především cílevědomost a schopnost umět se prodat. V Raiffeisenbank jsou díky zavedenému systému vaše výsledky hned vidět, takže si nadřízení šikovných lidí všimnou a pracují s nimi na postupu.

Další článek