Skip to main content
Domovská stránka » Boj o talenty » Hledáme talenty » ROVNÉ ODMĚŇOVÁNÍ BY MĚLO BÝT SOUČÁSTÍ FIREMNÍ KULTURY
ADVERTORIAL

V době, kdy firmy trápí nedostatek zaměstnanců, se ukazuje, jak klíčovou roli hraje při rozhodování uchazečů firemní kultura. Patřit by do ní mělo i téma rovných příležitostí a mezd. Inspiraci mohou firmy načerpat na 13. ročníku Equal Pay Day.

LENKA ŠŤASTNÁ

PREZIDENTKA BUSINESS & PROFESSIONAL WOMEN CR Z.S. ZAKLADATELKA EQUAL PAY DAY V ČR

Nezisková organizace Business & Professional Women CR (BPWCR) tvoří a realizuje celou řadu projektů na podporu rozvoje žen a využití jejich potenciálu. Celoročně vede kampaň za #rovnémzdy, organizuje mentoringové programy, podporuje téma postavení a vlivu žen ve společnosti, medializuje ženské vzory.

Equal Pay Day konference

Vyvrcholením celoročních aktivit je největší konference o ženách v ČR. Pracovně-zážitková akce se letos uskuteční 8. až 10. dubna 2022 v Clarion Congress Hotel Prague.

Akci, která vytváří prostor pro představení osobností usilujících o co největší využití potenciálu žen, provází rozsáhlá mediální kampaň, která otevírá rozvíjí diskusi o otázkách týkajících se profesní realizaci žen. Nejde jen rozdíly mezi mzdami mužů a žen, upozorňujeme i na další oblasti ovlivňující postavení žen v zaměstnání a podnikání.

Program

V pátek osobnosti otevřeně sdílí své autentické příběhy a vlastní zkušenosti z oblasti diverzity.

V sobotu pak aktivně „pracují“ všechny ženy v sále, a to metodou speed mentoringu, který je pověstný svou obrovskou energií.

I letos se účastnice a účastníci akce mohou setkat s celou řadou inspirativních osobností, a to jak v rámci páteční konference, tak i během mentoringového programu, který je pro ženy připraven na sobotu a neděli.

Koho na konferenci uvidíte

Už dnes můžeme představit první jména významných osobností, které letos na konferenci promluví. Budou jimi například Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank, nebo Adriana Jahňáková, General Manager LEGO CZ/SK. A přidají se zástupci dalších společností jako Mondelez, Raiffeisenbank, Mars, Kaufland nebo zástupci systémového projektu MPSV 22 % K ROVNOSTI.

Více informací a vstupenky najdete na www.equalpayday.cz a celoroční projekty na www.bpwcr.cz.

Next article