Skip to main content
Domovská stránka » Boj o talenty » (RE)start pracovního trhu » ADAM MACH: MÁM JEŠTĚ MNOHO DESTINACÍ, KAM SE CHCI PODÍVAT
(RE)start pracovního trhu

ADAM MACH: MÁM JEŠTĚ MNOHO DESTINACÍ, KAM SE CHCI PODÍVAT

Foto: Adam Mach | Autor: Lukáš Kladníček

ADAM MACH

Již pátým rokem se živí tvořením obsahu na sociálních sítích, kde ho sleduje přes 350 000 sledujících. Snaží se motivovat lidi k cestování a poznávání světa. Pokud zrovna necestuje a netvoří obsah na sociální sítě, tráví většinu času vyhledáváním nových akčních letenek, které dostanou do světa nejen jeho, ale i jeho sledující či přátele.

Jak jste se dostal ke kariéře cestovatele?

Odmalička jsem miloval letadla, často jsem se na ně jezdil jen tak koukat na letiště. Celé odvětví cestovního ruchu mě vždy strašně fascinovalo.

Nikdy jsem si ale nemyslel, že bych mohl taky lítat a poznávat svět, zdálo se mi to nedosažitelné. Pak jsem ale změnil přístup k životu – všechny peníze jsem začal investovat pouze do cestování a na okolní svět tak trochu zapomněl.

To zní jako opravdový sen. Máte v plánu cestovat celý život?

Je to taková nekonečná pyramida. Nejdřív člověk začne zlehka, dá si cíl vycestovat jednou, dvakrát za rok… a poté ho to pohltí a začne na tom být závislý.

Asi to už nezastavím, ale uvidíme, určitě mám ještě mnoho destinací, kam se chci podívat! Můj sen je hlavně poznat na cestách sám sebe a uvědomit si, jakým směrem se chci v životě ubírat.

Je těžké se v dnešní době živit jako influencer?

Měl jsem to štěstí, že jsem začal brzy, když ještě tento trh nebyl tak rozsáhlý jako nyní, takže jsem se poměrně snadno uchytil. Věřím, že jsem šťastlivec a myslím si, že dnes je pro začínající influencery mnohem náročnější prorazit.

Máte nějaké byznys nápady, které byste chtěl realizovat?

Již několik let uvažuji o založení agentury pro začínající cestovatele (jako jsem byl tenkrát já), která by pomáhala začátečníkům s rezervací letenek, ubytováním nebo s plánováním itineráře. Stále ale čekám na ten správný moment. Založení takové „cestovky“ není jen tak.

Co byste vzkázal čerstvým absolventům, kteří se stále rozhodují, co by chtěli v životě dělat?

Rozhodně by se v první řadě měli zamyslet nad tím, co je opravdu baví, koho třeba rádi sledují na internetu, kdo je inspiruje. Zjistit si fakta, kladné i záporné stránky daného oboru a následně se tím směrem vydat.

Jak se říká, žijeme jen jednou a každý si tvoří svou cestu sám. Každý někde a nějak začínal – a kde a jak začnete vy, to už je jen a pouze ve vašich rukou.

Přečtěte si také:

Next article