Skip to main content
Domovská stránka » Boj o talenty » (RE)start pracovního trhu » SILNÝ, STABILNÍ A MODERNÍ ZAMĚSTNAVATEL
(RE)start pracovního trhu

SILNÝ, STABILNÍ A MODERNÍ ZAMĚSTNAVATEL

Článek vznikl ve spolupráci s:
Zdroj: Kaufland
Článek vznikl ve spolupráci s:
Zdroj: Kaufland

VIERA URÍKOVÁ

Head of Recruiting & HR Marketing

Proč si myslíte, že je v dnešní době Kaufland atraktivním zaměstnavatelem pro nové uchazeče?

Aktuálně řeší skoro každý uchazeč několik základních otázek: Bude tady můj zaměstnavatel i zítra? Dostanu svou výplatu včas? Budu mít možnost rozvíjet se a profesně růst? Na všechny tyto otázky odpovídáme ano. Jsme silní, stabilní a držíme krok s dobou. Prostě chceme být zaměstnavatelem první volby! Na českém trhu působíme už od roku 1998. Máme celkem 25 000 zaměstnanců, kteří pracují v obchodních domech, v našich dvou logistických centrech, v masozávodu nebo na centrále společnosti. Patříme mezi nejlépe platící zaměstnavatele v oblasti retailu a i když jsme velcí, dokážeme být i moderní.

Vystudoval jsem vysokou školu, nabízí Kaufland pozice i pro lidi, jako jsem já?

Určitě se u nás uplatní i absolventi VŠ, a to buď v Trainee programu, nebo přímo na některé volné juniorní pozici. Trainee program je taková naše chlouba, pečlivě propracovaná tak, že za rok i z čerstvého absolventa „vymodelujeme“ manažera. Zkombinovali jsme teorii a praxi do návazných celků, aby si naši trainees doplnili vědomosti potřebné pro praxi, získali dovednosti pro vedení týmu a vyzkoušeli si práci na svém vlastním projektu. V průběhu jednoho roku poznají všechny naše oblasti a procesy a budou se učit od těch nejlepších.

Jaké uplatnění nabízíte pro absolventy středních škol?

Chápeme, že ne každý je studijní typ, mnozí se raději učí přímo v praxi. Vzhledem k tomu, jak jsme velcí, dáváme prostor opravdu každému, kdo má chuť se rozvíjet. Těm, kteří milují pohyb, změny a denní šrumec, doporučuji obchodní dům. Pokud někoho fascinují moderní technologie, naše logistická centra vás toho naučí opravdu mnoho. Vyučené řezníky rádi uvidíme u nás v masozávodu. Nebo byste raději administrativní práci? Svou kariéru můžete začít v oddělení nákupu, financí, marketingu, na personálním oddělení nebo na oddělení firemní komunikace.

Velkým trendem ve firmách jsou aktivity v oblasti společenské odpovědnosti. Čím z této oblasti se můžete pochlubit?

V této oblasti jsme opravdu velmi aktivní. Stali jsme se dokonce nejudržitelnějším obchodním řetězcem v ČR. Budujeme ekologické prodejny, které vytápíme pouze odpadním teplem z chladicích boxů, stavíme rychlodobíjecí stanice pro elektromobily a cíleně snižujeme množství plastů – ročně ušetříme více než 100 tun plastu. Pravidelně a rádi podporujeme neziskové organizace. Mezi naše stálé partnery patří Světluška, Loono, Centrum Paraple, DEBRA ČR, projekt Ježíškova vnoučata, nadace Dejme dětem šanci a další.

Přečtěte si také:

Next article