Inovace a technologie

SVĚT BEZ KOUŘE

O tom, že kouření škodí zdraví, slýcháme ze všech stran.
Věděli jste ale, že hlavním problémem je samotné hoření tabáku a škodlivý kouř? Během hoření totiž vznikají chemické látky, které mohou způsobovat nemoci spojené s kouřením. Bližší pohled na tento problém nabízí projekt společnosti Philip Morris s názvem Svět bez kouře.

OSVĚTA O ŠKODLIVOSTI CIGARETOVÉHO KOUŘE

Projekt se zaměřuje na osvětu o škodlivosti cigaretového kouře a přináší informace o výrobcích bez kouře prostřednictvím unikátní interaktivní laboratoře. Jeho cílem je také vysvětlit dospělým kuřákům, že nemusí kouřit klasické cigarety, které škodí nejen jim, ale také jejich okolí, ale mohou místo nich zvolit bezdýmovou alternativu.

SEZNAMTE SE S ALBERTEM DOHOŘELEM A JEHO LABORATOŘÍ

Projekt Svět bez kouře překračuje hranice všednosti. O škodlivosti cigaretového kouře se totiž můžete dozvědět něco více nejen díky webovým stránkám projektu svetbezkoure.cz, ale také unikátní laboratoři vyvinuté v České republice, která ve spolupráci s profesionály s různých oborů využívá nejmodernější technologie. Za zmínku rozhodně stojí digitální rentgeny, holografické boxy a především technologie Motion Capture, díky které mohla ožít virtuální tvář projektu – profesor Albert Dohořel.

Interiér laboratoře | Foto: Archív

Hlas a pohyb tomuto průvodci laboratoří propůjčil herec Marek Němec. Technologie Motion Capture je využita k záznamu jeho pohybů těla a hlavy, které se následně přenesou do předem vytvořeného digitálního modelu. Technologie tak umožňuje živý rozhovor s virtuální postavou. Navázání přímého kontaktu virtuálního profesora s návštěvníky laboratoře umožňuje 18 bezdrátových snímačů, které jsou umístěny na těle herce a také speciální rukavice a nejmodernější kamerový systém využívající infračervené paprsky.

Další článek