Skip to main content
Domovská stránka » Inovace a technologie » Věda a výzkum » VYVINULI JSME NEJRYCHLEJŠÍ A NEJPŘESNĚJŠÍ 3D OBRAZOVÝ SYSTÉM NA SVĚTĚ
ADVERTORIAL

Společnost Wickon byla založená týmem přibližně 20 lidí, vyvinula jedinou technologii kontroly výrobních procesů svého druhu na světě, plánuje další inovace a očekává výrazný ekonomický růst na globálním trhu.

Dipl. Ing. ROMAN WIESER

jednatel společnosti Wickon

Společně s kolegy jste byli svědky vzniku unikátní technologie, která z Wickonu v podstatě činí společnost bez konkurence. Jaká je vaše vize do budoucna a s jakými výzvami počítáte?

Nevyvinuli jsme pouze unikátní technologii. Kromě našeho 3D systému založeného na řádkovém skenovacím fotoaparátu a jedinečném osvětlení, jsme pracovali i na dalších úkolech, jako je strategie osvětlení, která nám během kontroly umožňuje maximální míru volnosti. Když je nyní technologie stabilní, poskytuje rychlá a správná měřicí data, začínáme další etapu práce. V rámci té nahlížíme na světový trh jako na zákazníka. Takto jsme to měli vždy v plánu. Nejprve vytvořit technologii, pak ji stabilizovat a teprve potom se zaměřit na růst. Naším cílem je být výraznějšími hráči na světovém trhu, technologii na to máme.

Nabízíte různé pracovní pozice pro absolventy i lidi s praxí. Co vidíte jako největší potenciál rozšiřujícího se týmu?

Máme potenciál přijmout na palubu mladé a dynamické zaměstnance do všech oblastí. Zvláště samozřejmě do oblasti vývoje, kde je sekce designu, optiky a softwaru. Všechny spolu úzce spolupracují a věnují se vývoji týmově. Dále musíme samozřejmě vědět, jako každá jiná společnost, jak jsme na tom po finanční stránce. Na tomto oddělení mají možnost pracovat lidé v týmu zaměřeném na výkon. V neposlední řadě nabízíme zaměstnání ve výrobě, kde očekáváme výrazný růst. Práce zde je vhodná pro precizní lidi, vše musí být naprosto přesné, stejně jako výroba hodinek.

Ve vaší společnosti jsou také významně zastoupeny ženy. Jak jste je oslovili a proč si myslíte, že jsou vaši zaměstnanci tak stálí?

Neděláme při výběru zaměstnanců rozdíl mezi činnostmi vhodnými spíše pro muže nebo pro ženy. Klademe důraz jen na osobní nadání a přání se rozvíjet. Navíc nechci vést tým, který by se skládal pouze z mužů nebo pouze z žen. Potřebujeme totiž komplexní pohled. Nakonec je důležité jen to, aby tým fungoval a komunikace byla cílově orientovaná a otevřená. Podle mého názoru je to možné pouze ve smíšeném týmu, ať už ve vývoji, výrobě nebo financích. Tým vede!

Technologie jsou budoucnost, zejména moderní a inovativní. Na čem konkrétně pracujete? Co dělá Wickon jedinečným?

Vyvinuli jsme nejrychlejší a nejpřesnější 3D obrazový systém na světě. Nyní se vývoj rozšiřuje, což znamená, že vyvíjíme novou optiku pro jiná laterální rozlišení i rozlišení ve vertikálním rozsahu. Naše technologie umožňuje řešit mnoho různých procesů a také pomáhá enormně snížit dobu analýzy dat v laboratořích. V současné době pracujeme na řešení pro výrobu polovodičů, a doufám, že bychom mohli získat podporu od českého státu nebo univerzit. Stručně řečeno, zabýváme se odvětvím výroby v celé jeho šíři, od výroby polovodičů po výrobu baterií nebo palivových článků. S některými zákazníky také pracujeme na společných projektech.

Next article