Skip to main content
Domovská stránka » Poznáváme Česko » ELIŠKA JANOUŠOVÁ: KRÁSU ČESKA JSEM DŘÍVE NEUMĚLA OCENIT
Poznáváme Česko

ELIŠKA JANOUŠOVÁ: KRÁSU ČESKA JSEM DŘÍVE NEUMĚLA OCENIT

Zdroj: archiv Elišky Janoušové

Influencerka a cestovatelka Eliška Janoušová (dříve Hudcová) je známou světoběžnicí, ale křížem krážem prochází také naši republiku. Díky své vášni pro cestování se stala i úspěšnou podnikatelkou. Se svým manželem totiž založila aplikaci Placehunter, která uživatelům odkrývá méně známá a krásná zákoutí v tuzemsku i v zahraničí.

Eliška Janoušová

influencerka, fotografka a cestovatelka

Z měst mám opravdu ráda Prahu, moje domovské město. Mimo Prahu se mi líbí třeba v Kutné Hoře, jezdívali jsme tam s rodiči, když jsem byla malá, a procházeli se po úzkých uličkách. A samozřejmě chrám sv. Barbory je světový unikát, který vždycky ráda navštívím. 

Ano, velmi. Dřív jsem Česko při svých cestách hodně opomíjela a ráda jsem utíkala na jiné kontinenty. Když ale přišel covid-19, začala jsem objevovat krásy naší země a byla jsem překvapená, kolik nádherných míst tu máme. V České republice jsem navštívila přes 500 míst a těším se na každý víkend, kdy máme v plánu objevovat další. Zkrátka to, co jsem dřív nedokázala ocenit, teď miluju. Nejvíc se mi líbí skály na Broumovsku, kopce v Krkonoších a ráda se vracím do Českosaského Švýcarska.

Placehunter: Mobilní aplikace nejlepších výletů ve střední Evropě >

cestování
Železniční viadukt Žampach; zdroj: archiv Elišky Janoušové

Velmi inspirativní jsou pro mě útulny v Krkonoších, které vytvořili studenti Fakulty architektury ČVUT. Protože jsem velký fanoušek moderních a futuristických staveb, navštívila jsem je všechny. A musím říct, že mě velmi překvapilo, jak unikátně jsou řešené a jak perfektně zapadají do krkonošské krajiny. Vůbec bych se nebála nějakého takového studenta oslovit ke stavbě svého vysněného domu 😊. Hodně převratná pro mě byla i cesta obytňákem po Šumavě. Tam totiž vznikl nápad na Placehunter. Sáhodlouze jsem si v autě stěžovala, jak je náročné najít zajímavá a neokoukaná místa na výlet a jak by bylo skvělé, kdyby existoval nějaký kvalitní zdroj.

placehunter
Bretschneiderovo ucho, Lipnice nad Sázavou; zdroj: archiv Elišky Janoušové

Bude to asi Broumovsko. Do Adršpašských skal míří každý víkend spoustu lidí, ale já mám na mysli méně známé Broumovské stěny. Například taková Kamenná brána je úžasné místo, které má za mě největší kouzlo v zimě, když je pod sněhem. Opomíjené je podle mne i České středohoří. Naprosto ulítávám na výhledu z Rané nebo z Brníku, a to hlavně za východu slunce.

Zdroj: archiv Elišky Janoušové
Next article