Domovská stránka » Restart kariéry » FIREMNÍ KULTURA A JEJÍ ROLE V BYZNYSU
ADVERTORIAL

Firmy, které prošly zásadní expanzí a vývojem si uvědomují, jak je důležité udržet si stávající firemní kulturu a pečovat o ni. Právě díky tomu se mohou zásadně odlišit od konkurence, být jedineční a atraktivní pro nové zaměstnance. Jaké jsou hlavní pilíře firemní kultury v popředních českých společností a proč?


NOTINO

Notino během pandemie i po ní výrazně rostlo, jak obchodně, tak i počtem zaměstnanců. Zároveň jsme expandovali do dalších evropských zemí. Udržet si naši původní firemní kulturu, která nás provází od založení firmy v roce 2004 a je tím, co nás drží pohromadě, není jednoduché.

Přemýšlíte o změně zaměstnání? Klikněte ZDE

Právě v letošním roce jsme se rozhodli na toto téma zaměřit a oživit klíčové hodnoty, které nás léta provází a jsou pro Notino typické. Právě tyto nově definované, ale dávno vžité hodnoty budou v následujících letech jedním z kormidel, které bude určovat náš směr. Jelikož je to změna celkem podstatná, plánujeme jejich propisování do všech oblastí života v Notinu postupně: Aktuálně intezivně pracujeme na jejich nastavení a zpřesnění, zatím je řešíme zejména interně, proto ještě nechceme nové pilíře naší kultury pouštět směrem ven, ale věřte, že je na co se těšit.

NOTINO MÁ VYSOKÉ AMBICE


ČESKÁ SPOŘITELNA

Jednoznačně lidský přístup. Firemní kultura České spořitelny vychází z podstaty a nastavení nás všech – pomáhat konkrétním lidem. Naše hodnoty se odrážejí nejen v přístupu ke klientům, ale také ve vzájemné spolupráci mezi kolegy. Česká spořitelna samozřejmě není továrna na štěstí a neslibuje zázraky, ale vždycky se snaží se svými zaměstnanci najít společnou cestu a pomáhat jim i jejich rodinám.

Hledáte práci se spoustou výhod? Klikněte ZDE

Firemní prostředí je také velmi rozmanité – více než 10 000 zaměstnanců totiž znamená více než 10 000 jedinečných příběhů a situací, které naši kolegové žijí. A to, že Česká spořitelna dokáže individuálně reagovat na každý jeden osud a hledá již zmíněnou společnou cestu, je důkazem lidskosti, na které si u nás zakládáme. Práce u nás může být někdy náročná, ale zaměstnancům dává smysl. Už proto, že za sebou vidí skutečné výsledky, které se dotýkají života milionů klientů a snaží se ho dělat lepším.

ČESKÁ SPOŘITELNA: BANKA, JEŽ JE ZÁROVEŇ TECHNOLOGICKOU SPOLEČNOSTÍ

Další článek