Domovská stránka » Restart kariéry » PROAKTIVITA, TÝMOVOST A KREATIVITA SE V NOTINU CENÍ
ADVERTORIAL

Společnost Notino patří k evrospkým leaderům v oblasti e-commerce. Co musí splňovat uchazeč o zaměstnání a jaké benefity nabízí firma svým zaměstnacům? O tom všem nám vyprávěla Tereza Voháňková, HR Marketing Specialist.

TEREZA VOHÁŇKOVÁ

HR Marketing Specialist

Jste velkým zaměstnavatelem, který nenabízí pouze pozici asistenta prodeje. Na jaké další pozice se k vám mohou lidé hlásit?

Notino je největším evropským e-commerce hráčem v beauty oblasti. A tomu také odpovídá široký výběr pozic, které momentálně obsazujeme. Nabírání nových kolegů u nás v podstatě nikdy nekončí. Příležitosti jsou u nás téměř ve všech odděleních – od retailu a logistiky přes IT, komerční oddělení, zákaznickou péči až po finanční oddělení nebo HR.

Sezónně potom nabíráme ještě stovky dalších kolegů do našich distribučních center a na prodejny, abychom dokázali pokrýt velkou poptávku, která především v předvánočním čase ještě násobně roste. Samotný náborový proces je sice důkladný, ale velmi rychlý a efektivní. Na kancelářské pozice se většinou jedná maximálně o dvě kola a vypracování drobného úkolu. Všechny otevřené pozice najdou případní zájemci na našich kariérních stránkách, kde lze velmi jednoduše nastavit filtr podle oddělení, o které mají zájem.

Jaké vlastnosti a dovednosti očekáváte od potenciálního zaměstnance?

To je velmi individuální. Záleží samozřejmě na pozici, na kterou se kandidát hlásí. Pokud jsou to seniorské či odborné pozice, tak se očekává relevantní zkušenost z obdobné pozice nebo oddělení. U manažerských pozic jsou důležité i softskills a zkušenosti s vedením lidí. Často ale dáváme příležitost hlavně juniorům a jsme samozřejmě připraveni je na danou pozici a na všechny úkoly stoprocentně připravit a zaškolit.

Pokud ale odhlédneme od konkrétních profesních znalostí a dovedností a zaměříme se obecně na profil kandidáta, tak zde je třeba říct, že práce v Notinu nemusí být vhodná úplně pro každého. Požadavky na dynamiku, tempo a výkon jsou u nás obrovské, a tak velmi oceňujeme, když se toho naši noví kolegové nebojí.

Máte možnost stát se součástí týmu. Stačí kliknout ZDE

Proaktivita, týmovost, schopnost přizpůsobit se změnám a kreativita – to je jen malý výčet vlastností, bez kterých se u nás neobejdeme. Svět e-commerce je opravdu extrémně rychlý a flexibilní a abychom byli stále schopni to tempo držet a udávat ho, potřebujeme, aby tak byl nastaven i mindset našich kolegů.

Co můžou zaměstnanci od Notina jako zaměstnavatele očekávat?

Abychom čtenáře nevyděsili, tak je třeba říct, že i přes výše zmíněné požadavky na kandidáty má Notino opravdu co nabídnout! Uvědomujeme si, že benefity typu 5 týdnů dovolené a Multisport karta jsou dnes již považovány za jakýsi standard. Nejen proto se snažíme stále vymýšlet cesty, jak z Notina udělat top zaměstnavatele a vytvářet prostředí, ve kterém bude našim kolegům dobře a budou se moci realizovat.

Velmi oblíbeným benefitem je u nás například zaměstnanecký ceník na našem e-shopu nebo různé maličkosti jako ovocné dny. Velké slávě se také těší již legendární firemní akce. V roce 2023 máme v plánu zavést Cafeterii. A v celé firmě už od léta běží program Advanto aneb možnost vybrat si velkou část měsíční výplaty kdykoliv a nečekat na pravidelný výplatní termín.

V Notinu mají také naši kolegové obrovské příležitosti realizovat se a vymýšlet nové nápady a vychytávky. Díky velkému a mladému kolektivu u nás o kreativní projekty není nouze a neustálá snaha inovovat nás dostala právě tam, kde jsme – tedy na špičku evropského e-commerce.

Jste student nebo absolvent a hledáte práci? Klikněte ZDE

Jaké podmínky vytváříte pro kariérní růst vašich zaměstnanců?

Jak jsem zmiňovala výše, prostor pro realizaci je u nás téměř nekonečný. Děláme maximum pro to, aby u nás kolegové měli ke své práci vše, co potřebují, a aby je práce bavila. Nebráníme se ani přestupům mezi jednotlivými odděleními.

Nabízíme také systematické vzdělávání a rozvoj, které má pod palcem náš Learning & Development tým. Kurzy a programy se tak odehrávají přímo u nás, jsou vedeny zkušenými lektory, ať už interními, či externími, a jsou zaměřeny přesně na to, co určitá skupina kolegů potřebuje. Máme tak například leadership program pro top ale i middle management, kurz manažerského minima pro všechny začínající manažery a v rámci interního školícího programu se pak kolegové mohou přihlásit například na kurzy, kde se naučí pracovat s Google Analytics či jak dobře vést jednání.

Nutno dodat, že tento program je velice populární, jelikož jím už prošlo přes 1 000 zaměstnanců Notina. Konkrétně vzdělávání a rozvoj je naše velké téma, kterému se chceme intenzivně věnovat i do budoucna, a také oblast, která je mezi našimi kolegy mimořádně oceňována.

NOTINO MÁ VYSOKÉ AMBICE

Další článek