Domovská stránka » Rodina » Léto v kostce » ČISTÁ MYČKA JE CESTOU K DOKONALE ČISTÉMU NÁDOBÍ
ADVERTORIAL

První motorem poháněná myčka nádobí byla vynalezena již v roce 1886 Josephine Cochrane a od té doby se stala nedílnou součástí života mnoha lidí. V dnešní době se napříč světem každý rok prodá několik milionů myček nádobí a řada z nás si už bez tohoto praktického pomocníka neumí péči o domácnost představit.

Aby však myčka fungovala podle představ, je třeba se o ni pravidelně starat.

Proč pravidelně pečovat o myčku nádobí? 

Myčka nádobí, podobně jako jiné spotřebiče, vyžaduje nejen správné používání, ale také pravidelnou péči. Po mytí nádobí v ní mohou zůstat zbytky jídel nebo třeba vodní kámen a mastnota.

Nedostatečná péče o myčku se může projevit na kvalitě mytí nádobí a také na snížení její životnosti nebo mít vliv na zvýšení provozních nákladů. Pokud však budete dodržovat několik zásad a myčku pravidelně čistit, odmění se vám zářivě čistým nádobím a bude sloužit dlouhé roky. 

Jak správně myčku nádobí používat?

Aby se myčka postarala o skvělý výsledek, je důležité odstranit z nádobí zbytky jídel před tím, než ho vložíte do myčky. Je také potřeba nádobí do myčky správně naskládat a vyhnout se předmětům, které do tohoto spotřebiče nepatří.

Klíčové je i vhodné nastavení programu, teplota vody a v neposlední řadě správný výběr čisticího přípravku na mytí nádobí. Pokud chcete dosáhnout dokonale zářivého lesku, můžete zvolit například kapsle na mytí nádobí Somat Excellence 4v1, které díky svému silnému složení působí i proti odolným připáleninám a nezanechávají žádné zbytky ani zaschlé skvrny od vody, takže po ukončení mycího cyklu není nutné dodatečné leštění. 

Myčka nádobí, podobně jako jiné spotřebiče, vyžaduje nejen správné používání, ale také pravidelnou péči.

Nepodceňujte údržbu myčky

Jak už jsme nastínili, zásadní je nejen myčku správně používat, ale také o ni pečovat. O hygienickou čistotu a svěžest vaší myčky se postarají prémiová aditiva v podobě solí, leštidel, čističů myčky a osvěžovačů.

Průběžnou čistotu myčky nádobí zajistí novinka společnosti Henkel – přípravek Somat čistič myčky v tabletách Anti-limescale, který důkladně bojuje proti vodnímu kameni, odstraní mastnotu a zápach. Pro hloubkové čištění myčky použijte Somat intenzivní tekutý čistič myčky, který zajistí odstranění mastnoty, matnosti, zápachu a nečistot v myčce.

Zaměřeno na vůni 

Potýkáte se s nepříjemným zápachem z myčky? Způsobují ho zbytky nádobí nebo dlouhá přestávka mezi mycími cykly. A co byste řekli na svěží citrusovou vůni, kterou vaší myčce propůjčí osvěžovač Somat Deo Perls? Tento přípravek neutralizuje nepříjemné pachy a zajišťuje dlouhotrvající svěžest. 


O značce Somat

  • Spadá pod německou společnost Henkel. 
  • Zabývá se výrobou mycích prostředků a prostředků do myčky nádobí.
  • První čistič Somat byl na trh uvedený již v roce 1982.
  • Somat si zakládá na neustálých inovacích a výrobky Somat se vzájemně doplňují, a zajišťují tak dokonalou čistotu 
Další článek