Domovská stránka » Rodina » Léto v kostce » JE TI PĚT NEBO PĚTAOSMDESÁT? MÁME HODNĚ SPOLEČNÉHO!
Léto v kostce

JE TI PĚT NEBO PĚTAOSMDESÁT? MÁME HODNĚ SPOLEČNÉHO!

Ve spolupráci s:
FOTO: Archiv organizace Mezi námi
Ve spolupráci s:
FOTO: Archiv organizace Mezi námi

Často slýcháváme, že si spolu nejmladší a nejstarší generace nerozumí. Děti jsou pořád na mobilech, senioři prý jen koukají na televizi. Mohlo by se zdát, že tyhle dva světy nemůže nic propojit. A přitom to jde tak snadno! Nezisková organizace Mezi námi motivuje děti a seniory, aby společně podnikli ledacos zajímavého a navzájem se inspirovali. 

JUDITA MATYÁŠKOVÁ

Novinářka a členka neziskové organizace Mezi námi

Naše nezisková organizace představuje úplně jiný pohled na seniory i mladé lidi. Věříme, že má smysl si k sobě najít cestu bez ohledu na to, kolik je vám let. Po celém Česku koordinujeme 320 mezigeneračních skupin, do kterých se každoročně zapojí 15 tisíc dětí a seniorů. 

Pro seniory jsou pravidelná setkávání s dětmi zajímavým zpestřením každodenního stereotypu.

Vzájemná mezigenerační pomoc

Děti ze školek chodí jednou nebo dvakrát měsíčně do domova pro seniory. Stačí pár setkání a vzájemně se na sebe naladí. Mladí totiž pochopí, že musí trošku zpomalit a senioři, že by bylo dobré trošku zrychlit.

Máme pro ně spoustu aktivit, kde společně tvoří, malují, staví z Lega nebo si vypráví příběhy.

Vždycky jde o to, aby se od sebe navzájem něco naučili. A nikdo neřeší, jestli je mu pět nebo pětaosmdesát. Vzájemně si pomáhají, a to je jeden z největších benefitů našich programů

Senioři jako aktivní členové společnosti

Motivujeme seniory, aby byli aktivními členy naší společnosti. Od roku 2016 vedeme po celém Česku Klub pohádkových čtecích babiček a dědečků. Senioři chodí v rámci činnosti klubu jednou týdně číst pohádky do školky.

A nezůstává jen u pohádkových příběhů, řada našich dobrovolníků učí děti rukodělnou práci, anebo jdou společně na procházku. Pro seniory jsou pravidelná setkávání s dětmi zajímavým zpestřením každodenního stereotypu.

A pro děti? Výborná příležitost, jak si najít staršího kamaráda, který jim může předat spoustu životních zkušeností.

Další článek