Skip to main content
Domovská stránka » Rodina » Léto v kostce » NA CITLIVOU A JEMNOU DĚTSKOU POKOŽKU JE TŘEBA MYSLET I PŘI PRANÍ
Léto v kostce

NA CITLIVOU A JEMNOU DĚTSKOU POKOŽKU JE TŘEBA MYSLET I PŘI PRANÍ

Sponzorováno:
Adobe Stock
Sponzorováno:
Adobe Stock

Dětská pokožka je mnohem náchylnější k vnějším vlivům a neposkytuje dostatečnou ochranu proti škodlivým látkám, jež se mohou krevním oběhem dostat až do těla. Podle odborníků je proto důležité pečlivě vybírat dětskou kosmetiku i prací prostředky.

I přesto, že má pokožka kojenců stejný počet vrstev jako pokožka dospělých, každá z těchto vrstev je podstatně tenčí.

Dodržujte při praní dětského prádla několik zásad

Jak prát věci pro miminka? Dětské oblečení se doporučuje prát odděleně od ostatního prádla a před prvním použitím prádlo vždy vyprat, jednak aby došlo k odstranění případných chemických látek a nečistot z distribuce a skladování nového oblečení a také aby se případně změkčil tvrdý materiál.

Významný vliv na vývoj dětí mají nejen dotyky, ale také vůně, kterými jsou obklopeny.

Při výběru pracích prostředků volte ty, které jsou určeny speciálně pro potřeby citlivé dětské pokožky. Jak je poznat? Bývají označeny slovem sensitive. Osobám s citlivou pokožkou na míru, tedy dětem i alergikům, byly vyvinuty prací prášky, gely a kapsle Persil Sensitive, které pomáhají předcházet podráždění kůže. Tyto prací prostředky dokáží perfektně odstranit skvrny a zanechávají oblečení dokonale čisté.

Nepodceňujte sílu vůně pracího prostředku 

Významný vliv na vývoj dětí mají nejen dotyky, ale také vůně, kterými jsou obklopeny. Od narození se formuje čichová paměť a vůně jsou velmi silně spojeny s emocemi dítěte a mají také nezastupitelné místo v procesu utváření vazeb.

Novorozenci mají čich velmi citlivý a známé vůně mohou na dítě působit uklidňujícím dojmem. Pokud potřebujete dítě utišit v neznámém prostředí, může vám například pomoci vůně přikrývky, kterou perete ve stejném pracím přípravku jako oblečení a textilie pro miminko.

Prádlo příjemně provoní aviváž Silan Sensitive, jež prádlo zanechá nejen voňavé, ale také jemné a hebké. Silan Sensitive je dermatologicky testovaný a jemnou hypoalergenní vůni schvaluje i Evropské centrum pro výzkum alergií.

Vůně jsou ostatně důležité nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče. I po několika letech dokáže přivonění k prádlu vypranému ve stejném pracím prostředku, který jste používali, když bylo vaše děťátko malé, oživit ty nejkrásnější vzpomínky.


O ZNAČCE PERSIL A SILAN

  • Persil – expert na praní prádla byl vyvinutý už v roce 1907.
  • Nejnovějším přírůstkem v portfoliu Persil jsou čtyřkomorové kapsle Persil Discs 4v1.
  • Značka Silan stála u zrodu řady inovací světa aviváží a byla založena v roce 1965.
  • Produkty Persil Sensitive a Silan Sensitive jsou schválené dermatology.
Next article