Domovská stránka » Rodina » Léto v kostce » NA SLUNCE JEDINĚ S OPALOVACÍMI PŘÍPRAVKY
ADVERTORIAL

S příchodem krásných letních dnů chce velká část z nás trávit co nejvíce času na slunci. Slunce nám nejen dodává životní energii, ale přispívá také k tvorbě tolik potřebného vitamínu D. Teplé sluneční paprsky jsou však bohužel nerozlučně spojeny i s nebezpečným UVA a UVB zářením.

Proto bychom se nikdy neměli opalovat bez opalovacích přípravků, které pokožku chrání před škodlivým zářením i předčasným stárnutím.

Proč se chránit opalovacími přípravky?

Opalovací přípravky zabraňují spálení pokožky, které může vést v nejhorším případě až ke vzniku rakoviny kůže. Rakovina kůže je nejagresivnější formou rakoviny a její výskyt v posledních 40 letech v České republice stoupl sedmkrát.

Možná si říkáte, že spálit se na slunci jednou za čas nevadí, lidská kůže ale bohužel nezapomíná, kolikrát jste se za život spálili. Opakované spálení představuje pro kůži zdravotní i kosmetickou zátěž, která se s věkem projeví.

Při výběru opalovacích přípravků máte hned několik možností, můžete zvolit například opalovací mléka nebo opalovací spreje. Pokud trpíte sluneční alergií, oceníte opalovací mléko Piz Buin Allergy Lotion Sun Sensitive Skin Lotion s SPF 30 nebo 50 a s revoluční technologií HELIOPLEXTM. Opalovací mléko chrání pokožku nejen před slunečním zářením, ale také pomáhá předcházet vzniku sluneční alergie.

Co je to faktor SPF?

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru opalovacích produktů je síla ochranného faktoru proti ultrafialovému záření známá pod zkratkou SPF. SPF určuje, jaká část ultrafialového záření se po použití přípravku dostane do kůže. Například SPF 30 vás ochrání před 95 % dopadajícího ultrafialového záření a SPF 50 před 98 % záření.

S výběrem toho správného přípravku vám může pomoci také následující tahák: Když hodnotu SPF vynásobíte 15, získáte přibližný počet minut, který můžete strávit na slunci bez toho, aniž abyste se spálili. Poté je třeba opalovací přípravek opět použít.

Jak podpořit opálení?

Mnoho z nás sní o krásné bronzové pokožce, myslete ale na to, že všeho moc škodí a rozhodně se nevyplatí strávit na slunci dlouhé hodiny. Pobyt na slunci vždy přizpůsobte svému fototypu a dostatečně hydratujte pokožku zvenku i zevnitř v podobě pravidelného pitného režimu.

Opálení můžete podpořit také některými přípravky, například opalovacím sprejem Piz Buin INSTANT GLOW, který obsahuje jemné, světlo odrážející částečky a okamžitě vaši plet rozjasní zlatavým nádechem, nebo olejovým sprejem Piz Buin Tan & Protect Tan Intensifying Sun Oil Spray, jenž urychluje přirozený proces opalování.

Nezapomeňte o pokožku pečovat také po opalování. Prodloužit dobu opálení pomůže také správná péče po opalování. Díky produktům po opalování pokožce dodáte ztracenou vlhkost a pružnost. Sáhnout můžete například po zklidňujícím a chladivě hydratačním mléku po opalování Piz Buin Soothing & Cooling Lotion s obsahem Aloe Vera a mentolovým extraktem.


O ZNAČCE PIZ BUIN

  • Poskytuje sluneční péči už 70 let.
  • Stojí za vznikem systému SPF v 60. letech minulého století.
  • První opalovací krém představila již v roce 1946.
  • Její produkty jsou založené na kvalitě použitých ingrediencí, nejnovějších technologiích a stoprocentní spolehlivosti.
Další článek