Skip to main content
Domovská stránka » Rodina » Léto v kostce » NAVŠTIVTE BRNO: MĚSTO NEPŘEBERNÝCH MOŽNOSTÍ A ZÁŽITKŮ
ADVERTORIAL

Stejně jako v loňském roce i v tom letošním roste procento Čechů, kteří se rozhodli strávit dovolenou v České republice. A jednou z oblíbených destinací českých a také zahraničních turistů je Brno, které má návštěvníkům plánujícím letní dovolenou rozhodně co nabídnout. Léto v Brně se totiž ponese ve znamení nespočtu kulturních akcí a dobrého jídla.

Místo, kde ochutnáte celý svět

Místo, které na každém kroku láká skvělá restaurace, kavárna, cukrárna, bistro, vinárna, hospoda, pivnice, bar. Během teplejších dnů se lidé nestydí sedět na chodníku nebo relaxovat při pikniku na dece v parku. Brno je otevřené veganům a vegetariánům a kvalita zde neznamená prázdnou peněženku. Brno je zkrátka foodie ráj současné české gastronomické scény. 

Tipy na ty nejlepší podniky najdete ve výběru Gourmet Brno ZDE.

Brno v rytmu hudby

Milovníky hudby rozhodně nenechá Brno, nesoucí titul Kreativní město hudby UNESCO, během letních měsíců chladnými. V plánu je totiž hned několik hudebních festivalů.

Po celé léto můžete navštívit festival UPROSTŘED, o prázdninách Brno rozehrají také festivaly Ibérica, Brasil Fest Brno, Pop Messe, Maraton hudby Brno, Mezinárodní hudební festival Špilberk nebo folklorní F SCÉNA.

Stejně bohatá nabídka je spojena i s divadelní scénou, návštěvníci si mohou užít například Letní shakespearovské slavnosti nebo festival Na prknech, dlažbě i trávě a mnohé další letní scény nebo kina pod širým nebem.

Památky, které vás překvapí

Navštívili jste už všechny brněnské památky a myslíte si, že už vás nic nemůže překvapit? Ale může! Brno si totiž pro návštěvníky připravilo novou interaktivní expozici Ohnivý kůň a drak ve Sklepě pod Novou radnicí, která vás prostřednictvím rozhýbaných animací navrátí zpět do středověku a 30leté války, nechybí ani oblíbené brněnské pověsti. Za návštěvu v parném létě rozhodně stojí i Labyrint pod Zelným trhem nebo pietní Kostnice u sv. Jakuba.

Léto vybízí k návštěvě zahrad slavných brněnských vil – Tugendhat, Stiassni, Low-Beer a Jurkovič, které lze navíc navštívit zdarma s turistickou kartou Brnopas.

Turistická karta BRNOPAS: Ještě více zábavy s úsporou peněz 

V Brně je toho tolik k vidění. Chcete navštívit co nejvíce památek a atrakcí a ušetřit? Díky turistické kartě BRNOPAS můžete navštívit 45 míst v Brně a 10 na jižní Moravě, 5 TOP cílů v Brně je s touto kartou zdarma.

FOTO: Magistrát města Brna

HYNEK HAMPL: KDO OPRAVDU CHCE, TEN SI PROSTOR NA CESTOVÁNÍ VŽDY NĚJAK ZAŘÍDÍ

Next article