Skip to main content
Domovská stránka » Životní styl » Věnováno rodičům » B.A.B.I.K.A: MUŽI BY VE VÝCHOVĚ MĚLI ZASTÁVAT STEJNOU ROLI JAKO ŽENY
Rodina

B.A.B.I.K.A: MUŽI BY VE VÝCHOVĚ MĚLI ZASTÁVAT STEJNOU ROLI JAKO ŽENY

Michaela Leitnerová, která si říká B.A.B.I.K.A, je známou blogerkou, modelkou a aktuálně hlavně hrdou maminkou. Jak se těšila na mateřství a co se změnilo v jejím životě?

Jaká byla vaše příprava na rodičovství? 

Jelikož mám dvě starší sestry a ty už mají každá dvě děti, tak jsem k dětem měla odjakživa velmi blízko a těšila se už na ty své. Ráda jsem děti hlídala a ve 23 letech jsem už dokonce reálně uvažovala o tom, že bych chtěla rodinu. Dočkala jsem se však až v mých 28 letech. Synovi Simonkovi je teď 19 měsíců a i když jsem věděla, že k dětem mám blízko a bude to náplň mého života, netušila jsem, že mít ty vlastní je něco nepopsatelného a jsem hrozně šťastná. Nijak zvlášť jsem se nepřipravovala, myslela jsem totiž, že už všechno vím, ale opak byl pravdou. 😀 Ale troufám si říct, že jsme se s tím poprali s manželem dobře.

Máte se svým mužem rodičovské role? Který z vás je „zlý polda“?

Snažíme se oba zastávat stejnou roli a výchovu vést společně, ale musím říct, že tvrdší ruku mám spíše já. Se synem trávím téměř 80% času a tak si s ním musím nastavit jisté mantinely, aby mi pak neskákal úplně po hlavě. Manžel se snaží Simonkovi domlouvat a vysvětluje mu jak se věci mají. Já se snažím také, ale je to kluk, takže dokáže být občas i pěkný lumpík. Takže když neposlechne ani na potřetí, zvyšuji hlas a zvedám prst a on už ví, že je zle. 🙂 Ale rozhodně nejsem za žádné fyzické násilí, to k ničemu nevede.

Hodně s manželem cestujete, nezměnil se vám vztah k létání do zahraničí po narození miminka?

Ano, je pravda, že cestování je naše společná vášeň a věděli jsme, že budeme určitě cestovat i s dětmi a to už od miminka, aby si zvykli, zamilovali si to a byli našimi parťáky. Simonek byl v prvním roce života třikrát u moře a pokaždé to zvládl na jedničku. Tento rok už máme taky naplánované nějaké cesty, tak jsem zvědavá jak bude reagovat teď, když už to vnímá více a jak třeba přežijeme 6 hodin v letadle 🙂 Je to pro nás vždy výzva a i taková challenge.

Jaký zastáváte postoj k očkování svého dítěte?

Co se očkovaní týká, tak právě i díky tomu cestování jsme se rozhodli očkovat všechno a dokonce má Simonek i nějaké nepovinné očkování. Chceme syna především ochránit a nenechat nic náhodě. 

Máte skvělou postavu, jaký je váš styl stravování?

Tak tuhle otázku dostávám často, ale bohužel vždy zklamu s odpovědí. Stravování nijak nedodržuji. Samozřejmě se snažím jíst co nejzdravěji, ale mám ráda i sladké a to si občas opravdu nenechám odpustit. Co však dodržuji je stravování 5x za den. Tohle mi hodně pomáhá a snažím se i dodržovat porce. Nepřejídám se a jím do polosyta. Jinak mi asi velmi dobře funguje metabolismus a spalování, ke kterému přispívá i můj syn, za kterým se často honím. 😀

Už víte, na jaký sport dáte svého syna, pokud vůbec? Popřípadě kam budou mířit první kroky vzdělávání.

Samozřejmě to už jsem plánovala, když byl syn teprve v bříšku. Hrozně by se mi líbil tenis! Je takový elegantní a čistý. A taky se hodně cestuje. Ale samozřejmě se budu řídit jeho zájmem k sportu a pokud bude mít přání hrát třeba fotbal, tak i přesto, že fotbal moc nemusím, tak  ho budu podporovat a to v čemkoliv. Co se týče vzdělání, tak bych byla ráda, kdyby se „potatil“.

Přečtěte si také: EVA KIEDROŇOVÁ: O VÝZNAMU RODIČOVSTVÍ

Next article